Saltele Lumea somnului

Informatii si comenzi telefonice la
0723039004
Program: Luni - Duminica 8-22
Au mai ramas:
9 ore si 27 de minute

pana la apusul soarelui.

Saltea Ortopedica Premium Memory

Saltele Ortopedice Premium Memory, Fata Vara / Iarna
Saltele cu grosime de 26 cm.

Saltele Memory :

- La acest model miezul de arcuri super ortopedic este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete
- Peste pasla este fixata o placa de memory foam cu grosimea de 4 cm.
- Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm, pe tot conturul saltelei.
- Intre randurile de arcuri sunt introduse grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic.
- Pe partea de iarna a saltelei este aplicat un strat de bumbac de 1 cm grosime si pe cea de vara un strat de vata textila antialergica.
- Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica, cu densitatea de 200g/mp.Toate cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3 cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse.
- Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6 mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti.
- Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua Memory va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara.



Cea mai exclusivista clasa de saltele !
▼ Vezi toate detaliile
▲ Ascunde detaliile

Detalii

Saltele Ortopedice Memory Vara/Iarna cu Grosime de 26 cm. Saltele RECOMANDATE de SomProduct ROMANIA !

Reducere: 9% 9%

de la 963,99 RON

Pret normal: 1.055,62 RON

 

Saltea Ortopedica Premium Memory

Dublu click pe imaginea de mai sus pentru
a o putea vedea la dimensiune completa

Departeaza
Apropie

Mai multe poze

* campuri obligatorii

Caracteristici
Calitate Garantata!
  • Saltea cu arcuri
  • Saltea memory
  • Moale Grad duritate Moale
  • 130 Kg suportate 130
  • Fata vara/iarna
Pareri clienti
Spune parerea ta

Parerea ta despre: Saltea Ortopedica Premium Memory

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Evaluarea ta
[profiler]
Memory usage: real: 27262976, emalloc: 26614336
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage0.8481100
mage::app::init::system_config0.0028179,776262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.00651341,648262,144
mage::app::init::config::load_cache0.009311,7440
mage::app::init::stores0.042312,289,7522,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website0.0009135,7600
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website_Collection0.019711,017,5121,048,576
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.00191252,3760
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_before0.0003194080
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_after0.0003194080
mage::app::init_front_controller0.00931291,192262,144
mage::app::init::config::section::stores_default0.002512,1040
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.00381142,960262,144
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.00241129,9520
OBSERVER: cms0.0005118,4320
OBSERVER: blog0.0009147,8400
mage::dispatch::db_url_rewrite0.00541246,584262,144
DISPATCH EVENT:model_load_before0.0002104080
DISPATCH EVENT:model_load_after0.0002124080
mage::dispatch::routers_match0.7475100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.033711,765,9762,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0020196,208262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0038298,6320
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.00621229,376262,144
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.01041827,8721,310,720
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00711215,1680
OBSERVER: log0.00691212,0640
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0011145,7040
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view0.7094100
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product0.00481205,7520
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getEntityType0.0049180124,3760
__EAV_LOAD_MODEL__0.057022,023,9601,835,008
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Collection0.00292140,5120
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Attribute0.00159254,9920
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getAttribute0.002410010,7200
__EAV_LOAD_MODEL_ATTRIBUTES__0.01492408,624262,144
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Backend_Default0.0004548,3440
__EAV_LOAD_MODEL_AFTER_LOAD__0.01462319,696262,144
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_after0.01502599,520524,288
OBSERVER: inventory0.02634895,592524,288
OBSERVER: googleoptimizer_observer0.0021294,6960
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Option_Collection0.0004211,9920
DISPATCH EVENT:catalog_controller_product_view0.030711,593,0241,572,864
OBSERVER: reports0.028611,454,3041,572,864
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0011187,360262,144
CORE::create_object_of::Mage_Reports_Model_Mysql4_Product_Index_Viewed_Collection0.0010130,8400
OBSERVER: sendfriend0.00201133,6320
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_load0.0013131,856262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_xml0.004116560
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_blocks0.104716,493,7366,291,456
BLOCK: formkey0.00371262,200262,144
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.0016985040
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.0012985040
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.0011986640
BLOCK: root0.0011184,7520
BLOCK: head0.00161123,6640
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00041623,8400
BLOCK ACTION: head -> addItem0.0002814,9200
BLOCK: after_body_start0.00091109,016262,144
BLOCK: global_notices0.0006159,1440
BLOCK: header0.0007168,9520
BLOCK: top.links0.0009175,464262,144
BLOCK: checkout_cart_link_custom0.0007166,3760
BLOCK ACTION: checkout_cart_link_custom -> addCartLink0.00701409,208262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Url0.00062111,3840
BLOCK: top_links0.0006155,336262,144
BLOCK: store_language0.0010186,5280
BLOCK: top.container0.0007163,0800
BLOCK: breadcrumbs0.0007164,5200
BLOCK: global_messages0.00181118,816262,144
BLOCK: footer0.0010197,4400
BLOCK: core_profiler0.0007162,456262,144
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0021353,8000
BLOCK: catalog.topnav0.00411291,720262,144
BLOCK: catalog.compare.sidebar0.00251278,864262,144
BLOCK: catalog_product_price_template0.0006153,6960
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00391319,240524,288
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0006158,8080
BLOCK: google_analytics0.0010182,8480
BLOCK: head_rss0.0012189,960262,144
BLOCK: add.blog.footer0.00251174,9680
BLOCK: blog_tags0.0012381,312262,144
BLOCK: catalog.vertnav0.00161123,1440
BLOCK: livechat.chat0.00781342,592262,144
BLOCK: product.info0.00281184,248262,144
BLOCK: product.info.media0.00111146,680262,144
BLOCK: product.info.additional0.0007162,3360
BLOCK: product.info.product_additional_data0.00171161,000262,144
BLOCK: product.review.form0.00731436,896262,144
BLOCK: product.info.upsell0.0010193,040262,144
BLOCK: product.description0.0006158,7280
BLOCK: product.info.options0.0010182,3280
BLOCK: html_calendar0.0010185,296262,144
BLOCK: product.info.container10.0007163,9120
BLOCK: product.info.additional.recurring.schedule0.00311236,264262,144
BLOCK ACTION: product.info.additional.recurring.schedule -> setTitle0.00231132,9040
BLOCK: product.info.extrahint.qtyincrements0.0007163,2320
BLOCK: productalert.price0.0006161,0880
BLOCK: productalert.stock0.0006161,4960
BLOCK: googleoptimizer.control.script0.00111130,176262,144
BLOCK: product.info.configurable0.00141118,6560
BLOCK: 0.00171249,896262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_render0.4796100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0009654880
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.00754546,808262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/page/2columns-left.phtml0.462717,123,5127,340,032
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/head.phtml0.01031178,5440
Mage_Core_Model_Design_Package::getSkinUrl0.00452223,1840
frontend/lumeasomnului/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0018175,2000
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.033259132,584262,144
OBSERVER: Innobyte_Lexicon0.030259141,168262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/header.phtml0.01291325,632524,288
frontend/lumeasomnului/default/template/catalogsearch/form.mini.phtml0.0021161,192262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view.phtml0.404116,352,2806,553,600
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getConfigurableAttributes0.1527322,017,8482,883,584
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection0.0020174,8240
TTT1:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.03521210,360524,288
TTT2:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.095511,262,2642,097,152
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getUsedProducts0.0958361,300,9042,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Product_Collection0.0005110,8080
EAV: Mage_Eav_Model_Config::_initAttributes0.00541527,536524,288
__EAV_COLLECTION_BEFORE_LOAD__0.0024266,9120
__EAV_COLLECTION_LOAD_ENT__0.00442108,840262,144
__EAV_COLLECTION_LOAD_ATTR__0.04162269,2161,310,720
__EAV_COLLECTION_AFTER_LOAD__0.02272824,456262,144
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_load_after0.02172821,936262,144
OBSERVER: tax0.00432256,3040
OBSERVER: giftmessage0.0011257,9520
OBSERVER: bundle_observer0.00233103,656262,144
TTT4:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.01591318,5840
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Frontend_Default0.0001111,5440
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Option_Collection0.0040889,6800
DISPATCH EVENT:catalog_product_get_final_price0.00521222,648262,144
OBSERVER: catalogrule0.00511219,656262,144
locale/currency0.0049492,8880
DISPATCH EVENT:catalog_product_view_config0.00251161,4160
OBSERVER: weee0.00231158,4160
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/tierprices.phtml0.001513,6720
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/type/configurable.phtml0.0130140,2240
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/price.phtml0.004715,0960
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_before0.0007564240
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_after0.0007563920
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/media.phtml0.01261283,096262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/wrapper.phtml0.0512172,152262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/type/options/configurable.phtml0.0422110,7360
frontend/lumeasomnului/default/template/page/js/calendar.phtml0.001717,3840
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/wrapper/bottom.phtml0.0063135,6160
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/addtocart.phtml0.0023135,8640
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/additional.phtml0.03911595,232524,288
frontend/lumeasomnului/default/template/review/product/view/list.phtml0.03041378,440262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/review/form.phtml0.02951375,440262,144
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Collection0.0006316,5200
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Option_Collection0.0011314,5440
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/list/upsell.phtml0.0097162,8400
frontend/lumeasomnului/default/template/contacts/productsform.phtml0.0017125,8160
frontend/lumeasomnului/default/template/callouts/left_col.phtml0.003867,0480
CACHE_URL0.01031128,104262,144