Saltele Lumea somnului

Informatii si comenzi telefonice la
0723039004
Program: Luni - Duminica 8-22
Au mai ramas:
9 ore si 27 de minute

pana la apusul soarelui.

Noutati

Lista Tabel

Articole 1 pina la 10 din 14 in total

Seteaza descrescator
Pagina:
  1. 1
  2. 2
  • - (RON)
  1. Saltea Ortopedica Avangarde

    Saltea Ortopedica Avangarde

    Reducere: 8% 8%

    de la 462,35 RON

    Pret normal: 503,47 RON

    Saltele Ortopedice Avangarde, Fata Vara / Iarna La acest model de saltele : Miezul elastic ortopedic (tip Relaxa) este confectionat din arcuri bitronconice de 2,2 mm din otel carbon de inalta calitate, tratate termic, cu inaltimea de 130 mm. Arcurile de tip Bonell, sunt legate intre ele cu legatura metalica ferma, densitatea arcurilor fiind de 105 buc/mp 2 straturi de pasla impregnata cu densitate de 900g/mp, acopera miezul elastic contribuind substantial la cresterea portantei acestuia Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm pe tot conturul saltelei Intre randurile de arcuri sunt introduse 4 grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic Straturile de pasla sunt acoperite cu poliuretan cu grosimea de 2 cm Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica , cu densitatea de 200g/mp . Toare cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse . Husa exterioara este confectionata din amestec de poliester , vascoza si bumbac, special conceputa pentru saltele de inalta calitate. Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti. O saltea este una dintre cele mai importante achiziţii ce se pot face. O saltea buna poate contribui la sănătatea dumneavoastră ajutându-vă să dormiti şi să va menţină o postura bună in timpul somnului. Dormin pe o saltea de proasta calitate te poti trezi agitat, rigid şi cu o senzaţie de înghesuit în dormitorul tau propriu. Vezi mai mult
          
  2. Saltea Ortopedica President

    Saltea Ortopedica President

    Reducere: 11% 11%

    de la 600,64 RON

    Pret normal: 675,54 RON

    Saltele President : - La acest model miezul de arcuri ortopedic(identic cu cel de la AVANGARDE) este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete - Peste pasla este fixata o placa de poliuretan cu grosimea de 3 cm. - Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm, pe tot conturul saltelei. - Intre randurile de arcuri sunt introduse 4 grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic. - Pe partea de iarna a saltelei este aplicat un strat de bumbac de 1 cm grosime si pe cea de vara un strat de vata textila antialergica. - Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica, cu densitatea de 200g/mp.Toate cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3 cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse. - Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6 mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti. - Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua PRESIDENT va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara. Saltele RECOMANDATE de SomProduct ROMANIA ! Vezi mai mult
          
  3. Saltea Ortopedica Premium Memory

    Saltea Ortopedica Premium Memory

    Reducere: 9% 9%

    de la 963,99 RON

    Pret normal: 1.055,62 RON

    Saltele Ortopedice Premium Memory, Fata Vara / Iarna Saltele cu grosime de 26 cm. Saltele Memory : - La acest model miezul de arcuri super ortopedic este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete - Peste pasla este fixata o placa de memory foam cu grosimea de 4 cm. - Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm, pe tot conturul saltelei. - Intre randurile de arcuri sunt introduse grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic. - Pe partea de iarna a saltelei este aplicat un strat de bumbac de 1 cm grosime si pe cea de vara un strat de vata textila antialergica. - Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica, cu densitatea de 200g/mp.Toate cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3 cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse. - Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6 mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti. - Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua Memory va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara. Cea mai exclusivista clasa de saltele ! Vezi mai mult
      
  4. Saltea BioFoam

    Saltea BioFoam

    de la 377,62 RON

    Salteaua BioFoam confera un somn mai profund si mai odihnitor, reducand durerile articulare ale spatelui si gatului. Materialele de suprafata folosite garanteaza confotul corpului tau in fiecare anotimp Structura : 1. Placa din spuma poliuretanica de rezistenta ridicata cu grosime de 16 cm 2. Vata AntiAlergica 3. Husa de suprafata este matlasata cu vata voluminoasa anti alergica impreuna cu o placa de poliuretan de 1 cm grosime rezultand o structural foarte rezistenta care indeplineste standardele de calitate OEKO-TEX Grosimea saltelei este de 18 cm. Vezi mai mult
          
  5. Saltea Vasco Memory

    Saltea Vasco Memory

    Reducere: 9% 9%

    de la 950,56 RON

    Pret normal: 1.050,00 RON

    Salteaua VascoElastica Memory asigura o repartitie ortopedica a greutatii corpului pe toata suprafata saltelei si de asemenea ofera o pozitie naturala a coloanei vertebrale in timpul somnului. Structura : 1. Strat VascoElastic de 12 cm grosime High Resilience 2. Strat VascoElastic de 8 cm Memory 3. Vata AntiAlergica 4. Husa Detasabila cu fermuar Grosimea saltelei este de 20 cm. Vezi mai mult
          
  6. Saltea Natural CocoLatex

    Saltea Natural CocoLatex

    Reducere: 4% 4%

    de la 1.492,00 RON

    Pret normal: 1.550,00 RON

    Compozitia saltelei Natural Cocos Latex : - 2 straturi de nuca de cocos de 3 cm - 3 straturi de latex PERFOWAVE cu 7 ZONE DE PRESIUNE pentru un confort ridicat - Husa de protectie pentru aerisirea saltelei - husa din tesatura rezistenta matlasata cu vata antialergica, tratata cu ALOE VERA, lavabila cu atestare Oeko-Tex Se poate efectua orice dimensiune la comanda Saltele 100% naturale din fibra de nuca de cocos si latex natural in 7 zone de presiune. Cea mai naturala saltea pentru tine ! Se poate efectua orice dimensiune la comanda ! Vezi mai mult
          
  7. Somiera Metalica

    Somiera Metalica

    de la 228,48 RON

    Somierele metalice prezentate sunt realizate dupa cum urmeaza : - Cadru metalic intodoit din teava patrata de 30x30x1,5 mm - Picioare din teava patrata - Elemente de consolidare colt din profil metalic - Sipci elastice din furnir tehnic presat in 7 straturi - Elemente de incastrare din material plastic - Alte elemente de asamblare (suruburi,piulite) Aceste produse se realizeaza intr-o gama foarte larga de dimensiuni, oferim orice caracteristici dimensionale in functie de comanda. Datorita rezistentei marite, acesti suporti pot fi folositi de asemenea la construirea directa a patului pe cadru. In acest sens la comanda beneficiarului se pot reailiza atat gauri de fixare a cadrului de pat cat si elemente auxiliare de prindere dupa caz. Inaltimea somierei poate fi de asemenea comandata in functie de scopul utilizarii. Vezi mai mult
      
  8. Saltea BioWool

    Saltea BioWool

    de la 369,00 RON

    Saltele Bio Wool fac fata presiunii permanente si constante exercitate de greutatea corpului persoanei care se afla pe saltea.Salteaua Bio Wool ofera o pozitie naturala a coloanei vertebrale in timpul somnului. Structura : 1. Placa din spuma poliuretanica de rezistenta ridicata cu grosime de 16 cm 2. Un strat de lana de 1 cm grosime pe fiecare parte. 3. Vata AntiAlergica 4. Husa de suprafata este matlasata cu vata voluminoasa anti alergica impreuna cu o placa de poliuretan de 1 cm grosime rezultand o structural foarte rezistenta care indeplineste standardele de calitate OEKO-TEX Grosimea saltelei este de 20 cm. Saltele Bio Wool fac fata presiunii permanente si constante exercitate de greutatea corpului persoanei care se afla pe saltea.Salteaua Bio Wool ofera o pozitie naturala a coloanei vertebrale in timpul somnului. Orice dimensiune este disponibila la comanda. Termen de livrare de 24 de ore ! Vezi mai mult
      
  9. Saltea Bio Latex

    Saltea Bio Latex

    de la 449,00 RON

    Salteaua Bio Latex confera un somn mai profund si mai odihnitor, reducand durerile spatelui si gatului. Latexul folosit cu 7 zone de presiune contribuie la o pozitie excelenta de dormit si care nu afecteaza pozitia coloanei vertebrale. Structura: 1. 12 cm spuma High Resilience 2. 3 cm latex 7 zone pe fiecare parte a saltelei 3. Husa de suprafata matlasata cu vata textila antialergica de 300 gr/m2 tratata cu ALOE VERA sau ECOFAIR 4.Husa este detasabila si lavabila. Grosimea saltelei este de 20 cm. Vezi mai mult
      
  10. Saltea Vasco 7 Zone

    Saltea Vasco 7 Zone

    de la 399,00 RON

    Salteaua Vasco 7 Zone are ca scop asigurarea confortului si senzatiei de lux. Materialele de suprafata tratate cu ALOE VERA sau ECOFAIR garanteaza confortul corpului tau in fiecare anotimp. Flexibilitatea si elasticitatea naturala a materialelor latex si vascomemory va permite sa aveti o saltea ideala. Salteaua Vasco 7 Zone asigura o repartitie ortopedica a greutatii corpului pe toata suprafata saltelei. Structura: 1.Strat 10 cm high resilience ( rezistenta ridicata ) 2.Strat de 3 cm Latex 7 zone pe o parte 3.Strat de 4 cm Memory pe cealalta parte 4. Husa detasabila cu fermoar. Husa este lavabila. Grosimea saltelei este de 19 cm. Vezi mai mult
      
[profiler]
Memory usage: real: 37224448, emalloc: 36120744
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage3.8432100
mage::app::init::system_config0.0028179,792262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.00651341,584262,144
mage::app::init::config::load_cache0.008911,7440
mage::app::init::stores0.043112,289,8002,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website0.0009135,7600
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website_Collection0.020211,017,5601,048,576
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.00916252,3840
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_before0.0012824080
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_after0.0013824080
mage::app::init_front_controller0.00921291,256262,144
mage::app::init::config::section::stores_default0.002512,1200
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.00381143,024262,144
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.00231129,9360
OBSERVER: cms0.0005118,4320
OBSERVER: blog0.0009147,8240
mage::dispatch::db_url_rewrite0.00551246,504262,144
DISPATCH EVENT:model_load_before0.0009594080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_before0.0003174880
DISPATCH EVENT:model_load_after0.0009614080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_after0.0003195360
mage::dispatch::routers_match3.7420100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.034211,765,7682,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0020196,176262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0054298,616262,144
Mage_Core_Model_Session_Abstract_Varien::start/start0.002211,4240
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.00591229,384262,144
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.00991827,8081,310,720
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00681215,0960
OBSERVER: log0.00671211,9920
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0011145,6640
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view3.7041100
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Category0.0008720,7440
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category0.00461205,848262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getEntityType0.01981886274,6000
__EAV_LOAD_MODEL__0.4469426,564,5682,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Collection0.00364151,4800
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Attribute0.0092582345,4000
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getAttribute0.004015116,0800
__EAV_LOAD_MODEL_ATTRIBUTES__0.1981424,224,960262,144
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Backend_Default0.001823736,1680
__EAV_LOAD_MODEL_AFTER_LOAD__0.152542554,152262,144
DISPATCH EVENT:catalog_category_load_after0.0031897,8400
OBSERVER: googleoptimizer_observer0.005542103,1600
EAV: Mage_Eav_Model_Config::_initAttributes0.00822750,112786,432
DISPATCH EVENT:controller_action_layout_load_before0.00251165,0320
OBSERVER: customer_is_logged_in_observer0.00231162,0960
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0011186,0080
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view::layout_load0.0028124,2720
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view::layout_generate_xml0.004716560
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view::layout_generate_blocks0.145617,167,5207,077,888
BLOCK: formkey0.00611246,752262,144
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.0012694080
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.0009694080
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.0009694080
BLOCK: root0.0016181,5840
BLOCK: head0.00261117,152262,144
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00071522,2720
BLOCK: after_body_start0.00141105,5040
BLOCK: global_notices0.0009157,208262,144
BLOCK: header0.0011166,1440
BLOCK: top.links0.0009172,0400
BLOCK: checkout_cart_link_custom0.0007163,6080
BLOCK ACTION: checkout_cart_link_custom -> addCartLink0.00721403,400524,288
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Url0.00145428,8160
BLOCK: top_links0.0006153,6720
BLOCK: store_language0.0010183,0560
BLOCK: top.container0.0008160,152262,144
BLOCK: breadcrumbs0.0007161,7360
BLOCK: global_messages0.00181112,7920
BLOCK: footer0.0010194,936262,144
BLOCK: core_profiler0.0007159,8000
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0022351,6400
BLOCK: catalog.topnav0.00161111,8240
BLOCK ACTION: left.permanent.callout0 -> setImgAlt0.0009145,504262,144
BLOCK: catalog.compare.sidebar0.00241265,992262,144
BLOCK: catalog_product_price_template0.0005152,2320
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00371317,040262,144
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0005157,0320
BLOCK: google_analytics0.0010180,920262,144
BLOCK: head_rss0.0012187,6160
BLOCK: add.blog.footer0.00251172,000262,144
BLOCK: blog_tags0.0012379,4800
BLOCK: catalog.vertnav0.00151118,7840
BLOCK: livechat.chat0.00791340,776524,288
BLOCK: currency0.0007168,7040
BLOCK: category.products0.01211611,944524,288
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category_Collection0.0005110,5920
__EAV_COLLECTION_BEFORE_LOAD__0.0021305,3040
DISPATCH EVENT:eav_collection_abstract_load_before0.0005304880
__EAV_COLLECTION_LOAD_ENT__0.0539301,887,424524,288
__EAV_COLLECTION_LOAD_ATTR__0.6812304,316,10413,107,200
__EAV_COLLECTION_ORIG_DATA__0.0052302160
__EAV_COLLECTION_AFTER_LOAD__0.2622305,269,304524,288
BLOCK: product_list0.00111103,448262,144
BLOCK: product_list_toolbar0.00711303,176262,144
BLOCK: product_list_toolbar_pager0.00191148,8880
BLOCK: catalog.toolbar0.050912,090,6002,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Collection0.00575183,9120
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_apply_limitations_after0.0003124960
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Attribute_Collection0.0015219,3600
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Option_Collection0.0025467,3600
Mage_Catalog_Model_Layer::getState0.0004126,488262,144
BLOCK: googleoptimizer.control.script0.00101126,4000
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view::layout_render3.4796100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0007474080
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.00653940,5680
frontend/lumeasomnului/default/template/page/2columns-left.phtml3.4598119,111,34420,185,088
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/head.phtml0.01261310,952262,144
Mage_Core_Model_Design_Package::getSkinUrl0.00562728,0800
frontend/lumeasomnului/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0018175,2080
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.00444514,5760
OBSERVER: Innobyte_Lexicon0.00204520,4400
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/header.phtml0.01261323,008524,288
frontend/lumeasomnului/default/template/catalogsearch/form.mini.phtml0.0021160,904262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/category/view.phtml3.4151118,248,88819,136,512
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_load_before0.0004294880
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_load_after0.2442295,258,592524,288
OBSERVER: tax0.007129258,944262,144
OBSERVER: inventory0.2871635,233,864524,288
OBSERVER: giftmessage0.00552981,0720
CORE::create_object_of::Mage_GiftMessage_Model_Observer0.0004298,4880
OBSERVER: bundle_observer0.014829240,7760
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/list.phtml1.8918111,107,66411,534,336
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/list/toolbar.phtml1.766819,369,27210,223,616
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/pager.phtml0.001914,1920
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/layer/toolbarview.phtml1.758619,396,32810,223,616
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Product0.0003159,7360
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_before0.0005344720
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_after0.080334551,272262,144
CORE::create_object_of::Mage_CatalogInventory_Model_Stock_Item0.00063420,8160
CORE::create_object_of::Mage_CatalogInventory_Model_Mysql4_Stock_Item0.00092512,7120
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Option_Collection0.005624108,5360
DISPATCH EVENT:catalog_product_get_final_price0.032525231,752262,144
OBSERVER: catalogrule0.031025233,400262,144
CORE::create_object_of::Mage_CatalogRule_Model_Mysql4_Rule0.00092512,5120
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getConfigurableAttributes2.57662411,374,77613,893,632
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection0.022724221,200262,144
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute0.01034959,0160
TTT1:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.671624351,832262,144
TTT2:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad1.6918249,861,19213,369,344
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getUsedProducts1.697681610,815,92013,369,344
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Product_Collection0.015524177,4560
CORE::create_object_of::Mage_CatalogInventory_Model_Stock0.00042413,4480
CORE::create_object_of::Mage_CatalogInventory_Model_Mysql4_Stock_Item_Collection0.011824135,7920
TTT3:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.02282413,4560
TTT4:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.145724700,1760
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Product_Image0.00032110,8560
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/price.phtml0.0614101,192,6481,310,720
locale/currency0.013515661,440524,288
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_before0.0002105280
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_after0.0002104480
frontend/lumeasomnului/default/template/callouts/left_col.phtml0.003967,0960
CACHE_URL0.01401157,0800