Saltele Lumea somnului

Informatii si comenzi telefonice la
0723039004
Program: Luni - Duminica 8-22
Au mai ramas:
9 ore si 27 de minute

pana la apusul soarelui.

Saltea Ortopedica Elite

Saltele Ortopedice ELITE, Fata Vara / Iarna
- La acest model de saltele miezul de arcuri ortopedic este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete
- Peste pasla este fixat un pachet gros de materiale obtinut prin matlasarea pe strat de TNT a doua placi de poliuretan, cu vata textila antialergica si husa din tesatura import pe fata de vara a saltelei si doua placi de poliuretan, covor gros de lana pura si husa, pe fata de iarna a saltelei.
- Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua ELITE va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara.

O saltea este una dintre cele mai importante achiziţii ce se pot face. O saltea buna poate contribui la sănătatea dumneavoastră ajutându-vă să dormiti şi să va menţineti o pozitie bună in timpul somnului. Dormin pe o saltea de proasta calitate te poti trezi agitat, rigid şi cu o senzaţie de înghesuit în dormitorul tau propriu.
▼ Vezi toate detaliile
▲ Ascunde detaliile

Detalii

Saltele Ortopedice Elite cu fata Vara/Iarna
Grosime saltele : 22 cm
de la 390,37 RON
 

Saltea Ortopedica Elite

Dublu click pe imaginea de mai sus pentru
a o putea vedea la dimensiune completa

Departeaza
Apropie

Mai multe poze

* campuri obligatorii

Caracteristici
Calitate Garantata!
  • Saltea cu arcuri
  • Moale Grad duritate Moale
  • 85 Kg suportate 85
  • Fata vara/iarna
Pareri clienti
Spune parerea ta

Parerea ta despre: Saltea Ortopedica Elite

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Evaluarea ta
DINU | 05.04.2011
SUPER IEFTIN LA ASA CALITATE.
De ceva timp fac mobila la comanda si am tot recomandat anumite firme de saltele la clienti.Dar de fiecare data cind reveneam la client pt. diferite comenzi se vaita de calitatea saltelei.Asa ca am fost nevoit sa ma documentez despre saltele si asa am ajuns sa comand o saltea ELITE 22 cm.Culmea a fost ca persoana cui iam facut patu ma sunat si mia cerut sai mai fac 2 paturi dar tot cu saltele ELITE. Asa ca am dat comanda de 3 saltele dar una si pentru mine.Si ce e super tare in 24 de ore l-eam avut acasa.Nici nu pot sa descriu in cuvinte calitatea si confortul. Asa ca daca doriti sa va luati o saltea sfatul meu e sa incercati o saltea ELITE. (Adaugat la 26.05.2009)
Liviana Belciug | 05.04.2011
Sunt foarte multumita
Am cumparat doua saltele din Gama Elite pentru paturile copiilor mei. Se stie ca micutii sunt foarte dinamici si pentru mine conta sa achizitionez produse de calitate si rezistente in timp, pana cand cei 2 baietei ai mei vor deveni adolescenti. Am avut ceva emotii dat fiind ca a fost o comanda online si de la distanta, fara sa pot vedea si palpa efectiv saltele, insa promptitudinea si amabilitatea cu care mi s-a raspuns, de asemeni detaliile furnizate, au avut un rol determinant in alegerea acestui producator. Sunt foarte multumita de saltele cumparate de la SomProduct si intentionez ca pe viitor sa mai achizitionez una pentru patul matrimonial, gama President. (Adaugat la 24.08.2009)
[profiler]
Memory usage: real: 29360128, emalloc: 28880616
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage1.0509100
mage::app::init::system_config0.0029179,768262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.00681341,576262,144
mage::app::init::config::load_cache0.009211,7440
mage::app::init::stores0.042212,289,7602,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website0.0009135,7600
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website_Collection0.019511,017,6241,048,576
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.00332062,3760
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_before0.0003214080
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_after0.0003214080
mage::app::init_front_controller0.00941291,184262,144
mage::app::init::config::section::stores_default0.002612,0960
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.00391142,9440
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.00241129,968262,144
OBSERVER: cms0.0005118,4400
OBSERVER: blog0.0009147,8400
mage::dispatch::db_url_rewrite0.00571246,560262,144
DISPATCH EVENT:model_load_before0.0004244080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_before0.0003164720
DISPATCH EVENT:model_load_after0.0005274080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_after0.0003195360
mage::dispatch::routers_match0.9491100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.036211,765,9282,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0020196,208262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0040298,616262,144
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.00851229,392262,144
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.01031827,8321,310,720
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00721215,1120
OBSERVER: log0.00701212,0080
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0011145,6880
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view0.9084100
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product0.00651205,768262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getEntityType0.0070255135,1920
__EAV_LOAD_MODEL__0.099872,686,2962,621,440
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Collection0.00444151,4560
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Attribute0.002515793,4720
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getAttribute0.002813013,9120
__EAV_LOAD_MODEL_ATTRIBUTES__0.03087676,976262,144
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Backend_Default0.00079614,7280
__EAV_LOAD_MODEL_AFTER_LOAD__0.02017341,432262,144
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_after0.01482599,536524,288
OBSERVER: inventory0.02674895,568524,288
OBSERVER: googleoptimizer_observer0.0026796,1120
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Option_Collection0.0005211,9920
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Category0.0008620,3360
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category0.001016,1280
DISPATCH EVENT:catalog_controller_product_view0.032011,602,6561,572,864
OBSERVER: reports0.029811,465,0561,310,720
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0011187,6080
CORE::create_object_of::Mage_Reports_Model_Mysql4_Product_Index_Viewed_Collection0.0011130,8240
OBSERVER: sendfriend0.00201132,512262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::_initAttributes0.00862749,872786,432
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_load0.0017131,8560
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_xml0.004116560
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_blocks0.110316,459,4006,029,312
BLOCK: formkey0.00361262,3440
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.0015987600
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.0013985040
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.0011984080
BLOCK: root0.0012185,224262,144
BLOCK: head0.00151123,5760
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00041623,8400
BLOCK ACTION: head -> addItem0.0002814,9200
BLOCK: after_body_start0.00091109,040262,144
BLOCK: global_notices0.0006159,1600
BLOCK: header0.0007169,0560
BLOCK: top.links0.0009175,4560
BLOCK: checkout_cart_link_custom0.0007166,3840
BLOCK ACTION: checkout_cart_link_custom -> addCartLink0.00701409,288524,288
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Url0.00072312,4480
BLOCK: top_links0.0006155,3360
BLOCK: store_language0.0010186,5360
BLOCK: top.container0.0007163,040262,144
BLOCK: breadcrumbs0.0007164,5120
BLOCK: global_messages0.00171118,8000
BLOCK: footer0.0010197,376262,144
BLOCK: core_profiler0.0007162,4720
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0021354,0160
BLOCK: catalog.topnav0.00171119,552262,144
BLOCK: catalog.compare.sidebar0.00251278,816262,144
BLOCK: catalog_product_price_template0.0006153,6720
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00371319,296262,144
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0006158,8080
BLOCK: google_analytics0.0010182,864262,144
BLOCK: head_rss0.0012189,8320
BLOCK: add.blog.footer0.00251174,976262,144
BLOCK: blog_tags0.0012381,3120
BLOCK: catalog.vertnav0.00151122,736262,144
BLOCK: livechat.chat0.00861342,944262,144
BLOCK: product.info0.01081320,288262,144
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category_Collection0.007517107,5040
__EAV_COLLECTION_BEFORE_LOAD__0.00361968,9680
DISPATCH EVENT:eav_collection_abstract_load_before0.0004197440
DISPATCH EVENT:catalog_category_collection_load_before0.0003174880
__EAV_COLLECTION_LOAD_ENT__0.019519169,0560
__EAV_COLLECTION_LOAD_ATTR__0.054119282,6321,310,720
__EAV_COLLECTION_ORIG_DATA__0.0005191360
__EAV_COLLECTION_AFTER_LOAD__0.024719826,272262,144
DISPATCH EVENT:catalog_category_collection_load_after0.0003174880
REWRITE: Mage_Catalog_Model_Category::getUrl0.0001171360
BLOCK: product.info.media0.00101146,696262,144
BLOCK: product.info.additional0.0007162,3680
BLOCK: product.info.product_additional_data0.00171161,048262,144
BLOCK: product.review.form0.00711437,344262,144
BLOCK: product.info.upsell0.0010193,064262,144
BLOCK: product.description0.0006158,7280
BLOCK: product.info.options0.0009182,3280
BLOCK: html_calendar0.0009185,288262,144
BLOCK: product.info.container10.0007163,9120
BLOCK: product.info.additional.recurring.schedule0.00301236,336262,144
BLOCK ACTION: product.info.additional.recurring.schedule -> setTitle0.00231132,832262,144
BLOCK: product.info.extrahint.qtyincrements0.0006163,2320
BLOCK: productalert.price0.0006161,0880
BLOCK: productalert.stock0.0006161,4960
BLOCK: googleoptimizer.control.script0.00111130,176262,144
BLOCK: product.info.configurable0.00141118,6560
BLOCK: 0.00171249,912262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_render0.6174100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0010654880
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.00764647,8160
frontend/lumeasomnului/default/template/page/2columns-left.phtml0.600018,577,6488,650,752
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/head.phtml0.01051178,696262,144
Mage_Core_Model_Design_Package::getSkinUrl0.00442122,1840
frontend/lumeasomnului/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0018175,2160
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.036259133,352262,144
OBSERVER: Innobyte_Lexicon0.033059141,904262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/header.phtml0.01281325,456262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalogsearch/form.mini.phtml0.0021161,2160
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view.phtml0.458417,674,6007,864,320
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getConfigurableAttributes0.1585322,010,8082,621,440
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection0.0020174,8560
TTT1:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.03581210,664524,288
TTT2:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.100511,254,9762,097,152
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getUsedProducts0.1008361,293,6242,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Product_Collection0.0005110,8080
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_load_after0.02282822,008262,144
OBSERVER: tax0.00452256,672262,144
OBSERVER: giftmessage0.0012257,9760
OBSERVER: bundle_observer0.00243103,6720
TTT4:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.01601318,4400
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Frontend_Default0.0001111,5440
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Option_Collection0.0040889,6800
DISPATCH EVENT:catalog_product_get_final_price0.00501222,7600
OBSERVER: catalogrule0.00481219,8000
locale/currency0.0050392,9840
DISPATCH EVENT:catalog_product_view_config0.00251160,7040
OBSERVER: weee0.00231157,6720
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/tierprices.phtml0.001513,6720
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/type/configurable.phtml0.0121139,3120
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/price.phtml0.003714,2240
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_before0.0008564400
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_after0.0007563680
frontend/lumeasomnului/default/template/review/helper/summary.phtml0.0032157,8080
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/media.phtml0.01001280,784262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/wrapper.phtml0.0512172,336262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/type/options/configurable.phtml0.0422110,680262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/page/js/calendar.phtml0.001717,3840
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/wrapper/bottom.phtml0.0064135,6640
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/addtocart.phtml0.0023135,9040
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/additional.phtml0.061611,919,0882,621,440
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Option_Vote_Collection0.0005212,2000
frontend/lumeasomnului/default/template/review/product/view/list.phtml0.049311,522,8562,097,152
frontend/lumeasomnului/default/template/review/form.phtml0.02871372,512262,144
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Collection0.0006316,4160
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Option_Collection0.0011314,5440
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/list/upsell.phtml0.009618,4160
frontend/lumeasomnului/default/template/contacts/productsform.phtml0.0018125,9920
frontend/lumeasomnului/default/template/vertnav/left.phtml0.07741134,4160
frontend/lumeasomnului/default/template/callouts/left_col.phtml0.003867,0480
CACHE_URL0.01061129,760262,144