Saltele Lumea somnului

Informatii si comenzi telefonice la
0723039004
Program: Luni - Duminica 8-22
Au mai ramas:
9 ore si 27 de minute

pana la apusul soarelui.

Alege o categorie

Lexicon

  • A
  • B
  • C
  • D
  • E
  • F
  • G
  • H
  • I
  • J
  • K
  • L
  • M
  • N
  • O
  • P
  • Q
  • R
  • S
  • T
  • U
  • V
  • W
  • X
  • Y
  • Z
  • Latex

    LÁTEX, latexuri, s.n. Suc lăptos secretat de anumite plante. – Din fr., lat. latex.
[profiler]
Memory usage: real: 12582912, emalloc: 12339328
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage0.3089100
mage::app::init::system_config0.0029179,816262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.00651341,560262,144
mage::app::init::config::load_cache0.009011,7440
mage::app::init::stores0.043112,289,7442,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website0.0009135,7600
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website_Collection0.020111,017,5601,048,576
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.0008412,3760
mage::app::init_front_controller0.00961291,304262,144
mage::app::init::config::section::stores_default0.002712,1120
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.00391143,0640
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.00241129,952262,144
OBSERVER: cms0.0005118,4400
OBSERVER: blog0.0009147,8240
mage::dispatch::db_url_rewrite0.01101257,184262,144
mage::dispatch::routers_match0.2015100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.035011,753,9282,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0020196,248262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0041197,096262,144
Mage_Core_Model_Session_Abstract_Varien::start/start0.001311,4240
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.00681217,448262,144
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.01011827,7921,310,720
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00721215,1360
OBSERVER: log0.00711212,0560
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0011145,6720
mage::dispatch::controller::action::lexicon_index_index0.1630100
DISPATCH EVENT:controller_action_layout_load_before0.00241163,9840
OBSERVER: customer_is_logged_in_observer0.00231161,0480
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0011186,0320
mage::dispatch::controller::action::lexicon_index_index::layout_load0.0004120,4400
mage::dispatch::controller::action::lexicon_index_index::layout_generate_xml0.002616560
mage::dispatch::controller::action::lexicon_index_index::layout_generate_blocks0.068813,940,4323,670,016
BLOCK: formkey0.00381246,880262,144
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.0008524080
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.0006525360
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.0006524080
BLOCK: root0.0012181,7600
BLOCK: head0.00161117,072262,144
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00041522,2720
BLOCK: after_body_start0.00091105,5360
BLOCK: global_notices0.0006157,1840
BLOCK: header0.0008166,144262,144
BLOCK: top.links0.0009172,0400
BLOCK: checkout_cart_link_custom0.0007163,6240
BLOCK ACTION: checkout_cart_link_custom -> addCartLink0.00731403,544524,288
BLOCK: top_links0.0006153,6960
BLOCK: store_language0.0010183,0560
BLOCK: top.container0.0007160,1680
BLOCK: breadcrumbs0.0007161,736262,144
BLOCK: global_messages0.00171112,8000
BLOCK: footer0.0010194,9600
BLOCK: core_profiler0.0007159,872262,144
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0022351,7520
BLOCK: catalog.topnav0.00481334,912262,144
BLOCK ACTION: left.permanent.callout0 -> setImgAlt0.0009145,8240
BLOCK: catalog.compare.sidebar0.00251263,608262,144
BLOCK: catalog_product_price_template0.0006152,152262,144
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00381291,544262,144
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0005156,7520
BLOCK: google_analytics0.0010176,9440
BLOCK: head_rss0.0012184,6400
BLOCK: add.blog.footer0.00241164,024262,144
BLOCK: blog_tags0.0012376,5840
BLOCK: catalog.vertnav0.00151115,440262,144
BLOCK: livechat.chat0.00861329,120262,144
BLOCK: lexicon0.0012188,3600
mage::dispatch::controller::action::lexicon_index_index::layout_render0.0896100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0004294240
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.00412424,8080
frontend/lumeasomnului/default/template/page/2columns-left.phtml0.080011,082,1681,048,576
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/head.phtml0.01281282,264262,144
Mage_Core_Model_Design_Package::getSkinUrl0.00251011,7280
frontend/lumeasomnului/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0018168,184262,144
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.00292713,5920
OBSERVER: Innobyte_Lexicon0.00132715,8800
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/header.phtml0.01341322,560262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalogsearch/form.mini.phtml0.0022160,8320
frontend/lumeasomnului/default/template/lexicon/lexicon.phtml0.03551201,424262,144
CORE::create_object_of::Innobyte_Lexicon_Model_Lexicon0.00062914,7920
CORE::create_object_of::Inchoo_Developer_Model_Firephp0.0021154,1600
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/compare/sidebar.phtml0.0019194,456262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/callouts/left_col.phtml0.003967,0480
CACHE_URL0.0052164,4480