Saltele Lumea somnului

Informatii si comenzi telefonice la
0723039004
Program: Luni - Duminica 8-22
Au mai ramas:
9 ore si 27 de minute

pana la apusul soarelui.

Cele mai vandute

Lista Tabel

9 Articol(e)

Seteaza descrescator
  • - (RON)
  1. Saltea Ortopedica Avangarde

    Saltea Ortopedica Avangarde

    Reducere: 8% 8%

    de la 462,35 RON

    Pret normal: 503,47 RON

    Saltele Ortopedice Avangarde, Fata Vara / Iarna La acest model de saltele : Miezul elastic ortopedic (tip Relaxa) este confectionat din arcuri bitronconice de 2,2 mm din otel carbon de inalta calitate, tratate termic, cu inaltimea de 130 mm. Arcurile de tip Bonell, sunt legate intre ele cu legatura metalica ferma, densitatea arcurilor fiind de 105 buc/mp 2 straturi de pasla impregnata cu densitate de 900g/mp, acopera miezul elastic contribuind substantial la cresterea portantei acestuia Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm pe tot conturul saltelei Intre randurile de arcuri sunt introduse 4 grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic Straturile de pasla sunt acoperite cu poliuretan cu grosimea de 2 cm Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica , cu densitatea de 200g/mp . Toare cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse . Husa exterioara este confectionata din amestec de poliester , vascoza si bumbac, special conceputa pentru saltele de inalta calitate. Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti. O saltea este una dintre cele mai importante achiziţii ce se pot face. O saltea buna poate contribui la sănătatea dumneavoastră ajutându-vă să dormiti şi să va menţină o postura bună in timpul somnului. Dormin pe o saltea de proasta calitate te poti trezi agitat, rigid şi cu o senzaţie de înghesuit în dormitorul tau propriu. Vezi mai mult
          
  2. Saltea Ortopedica President

    Saltea Ortopedica President

    Reducere: 11% 11%

    de la 600,64 RON

    Pret normal: 675,54 RON

    Saltele President : - La acest model miezul de arcuri ortopedic(identic cu cel de la AVANGARDE) este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete - Peste pasla este fixata o placa de poliuretan cu grosimea de 3 cm. - Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm, pe tot conturul saltelei. - Intre randurile de arcuri sunt introduse 4 grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic. - Pe partea de iarna a saltelei este aplicat un strat de bumbac de 1 cm grosime si pe cea de vara un strat de vata textila antialergica. - Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica, cu densitatea de 200g/mp.Toate cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3 cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse. - Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6 mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti. - Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua PRESIDENT va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara. Saltele RECOMANDATE de SomProduct ROMANIA ! Vezi mai mult
          
  3. Saltea Ortopedica Premium Memory

    Saltea Ortopedica Premium Memory

    Reducere: 9% 9%

    de la 963,99 RON

    Pret normal: 1.055,62 RON

    Saltele Ortopedice Premium Memory, Fata Vara / Iarna Saltele cu grosime de 26 cm. Saltele Memory : - La acest model miezul de arcuri super ortopedic este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete - Peste pasla este fixata o placa de memory foam cu grosimea de 4 cm. - Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm, pe tot conturul saltelei. - Intre randurile de arcuri sunt introduse grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic. - Pe partea de iarna a saltelei este aplicat un strat de bumbac de 1 cm grosime si pe cea de vara un strat de vata textila antialergica. - Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica, cu densitatea de 200g/mp.Toate cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3 cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse. - Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6 mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti. - Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua Memory va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara. Cea mai exclusivista clasa de saltele ! Vezi mai mult
      
  4. Saltea Ortopedica Lux

    Saltea Ortopedica Lux

    de la 277,36 RON

    Saltele Ortopedice LUX. Grosime Saltele : 20 cm Saltele Ortopedice Lux , Fata Vara / Iarna La aceste saltele : - Miezul elastic ortopedic, este acoperit cu pasla impregnata peste care este fixata cate o placa de poliuretan, pe fiecare fata, pentru cresterea portantei si accentuarea calitatilor ortopedice ale saltelei. - Husa din textura rezistenta este de asemenea matlasata impreuna cu vata voluminoasa antialergica, o placa de poliuretan si voal netesut - Prin adaugarea placii de poliuretan suplimentare peste pasla care acopera miezul de arcuri se obtine o suprafata de dormit confortabila, in acelesi timp ferma si elastica. Grosime saltele : 20 cm Vezi mai mult
  5. Saltea BioFoam

    Saltea BioFoam

    de la 377,62 RON

    Salteaua BioFoam confera un somn mai profund si mai odihnitor, reducand durerile articulare ale spatelui si gatului. Materialele de suprafata folosite garanteaza confotul corpului tau in fiecare anotimp Structura : 1. Placa din spuma poliuretanica de rezistenta ridicata cu grosime de 16 cm 2. Vata AntiAlergica 3. Husa de suprafata este matlasata cu vata voluminoasa anti alergica impreuna cu o placa de poliuretan de 1 cm grosime rezultand o structural foarte rezistenta care indeplineste standardele de calitate OEKO-TEX Grosimea saltelei este de 18 cm. Vezi mai mult
          
  6. Saltea Vasco Memory

    Saltea Vasco Memory

    Reducere: 9% 9%

    de la 950,56 RON

    Pret normal: 1.050,00 RON

    Salteaua VascoElastica Memory asigura o repartitie ortopedica a greutatii corpului pe toata suprafata saltelei si de asemenea ofera o pozitie naturala a coloanei vertebrale in timpul somnului. Structura : 1. Strat VascoElastic de 12 cm grosime High Resilience 2. Strat VascoElastic de 8 cm Memory 3. Vata AntiAlergica 4. Husa Detasabila cu fermuar Grosimea saltelei este de 20 cm. Vezi mai mult
          
  7. Saltea Natural CocoLatex

    Saltea Natural CocoLatex

    Reducere: 4% 4%

    de la 1.492,00 RON

    Pret normal: 1.550,00 RON

    Compozitia saltelei Natural Cocos Latex : - 2 straturi de nuca de cocos de 3 cm - 3 straturi de latex PERFOWAVE cu 7 ZONE DE PRESIUNE pentru un confort ridicat - Husa de protectie pentru aerisirea saltelei - husa din tesatura rezistenta matlasata cu vata antialergica, tratata cu ALOE VERA, lavabila cu atestare Oeko-Tex Se poate efectua orice dimensiune la comanda Saltele 100% naturale din fibra de nuca de cocos si latex natural in 7 zone de presiune. Cea mai naturala saltea pentru tine ! Se poate efectua orice dimensiune la comanda ! Vezi mai mult
          
  8. Saltea BioWool

    Saltea BioWool

    de la 369,00 RON

    Saltele Bio Wool fac fata presiunii permanente si constante exercitate de greutatea corpului persoanei care se afla pe saltea.Salteaua Bio Wool ofera o pozitie naturala a coloanei vertebrale in timpul somnului. Structura : 1. Placa din spuma poliuretanica de rezistenta ridicata cu grosime de 16 cm 2. Un strat de lana de 1 cm grosime pe fiecare parte. 3. Vata AntiAlergica 4. Husa de suprafata este matlasata cu vata voluminoasa anti alergica impreuna cu o placa de poliuretan de 1 cm grosime rezultand o structural foarte rezistenta care indeplineste standardele de calitate OEKO-TEX Grosimea saltelei este de 20 cm. Saltele Bio Wool fac fata presiunii permanente si constante exercitate de greutatea corpului persoanei care se afla pe saltea.Salteaua Bio Wool ofera o pozitie naturala a coloanei vertebrale in timpul somnului. Orice dimensiune este disponibila la comanda. Termen de livrare de 24 de ore ! Vezi mai mult
      
  9. Saltea Ortopedica Premium Latex

    Saltea Ortopedica Premium Latex

    Reducere: 9% 9%

    de la 963,99 RON

    Pret normal: 1.055,62 RON

    Saltele Ortopedice Premium Latex, Fata Vara / Iarna Saltele cu grosime de 26 cm. Saltele Latex : - La acest model miezul de arcuri super ortopedic este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete - Peste pasla este fixata o placa de Latex 7 Zone cu grosimea de 3 cm/ pe fiecare parte. - Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm, pe tot conturul saltelei. - Intre randurile de arcuri sunt introduse grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic. - Pe partea de iarna a saltelei este aplicat un strat de bumbac de 1 cm grosime si pe cea de vara un strat de vata textila antialergica. - Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica, cu densitatea de 200g/mp.Toate cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3 cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse. - Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6 mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti. - Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua Memory va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara. Cea mai exclusivista clasa de saltele ! Vezi mai mult
      
[profiler]
Memory usage: real: 36962304, emalloc: 35953312
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage3.9680100
mage::app::init::system_config0.0028179,712262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.00641341,568262,144
config/load-modules0.263313,688262,144
config/load-modules-declaration0.04211109,608262,144
mage::app::init::apply_db_schema_updates0.058412,557,7202,621,440
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.00875982,3680
config/load-db0.15071200,752524,288
mage::app::init::stores0.017511,021,664524,288
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_before0.0010674080
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_after0.0010674320
mage::app::init_front_controller0.00641283,584262,144
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.00361139,0240
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.00221130,192262,144
OBSERVER: cms0.0005118,4800
OBSERVER: blog0.0009148,0240
mage::dispatch::db_url_rewrite0.00511246,016262,144
DISPATCH EVENT:model_load_before0.0009604080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_before0.0003234720
DISPATCH EVENT:model_load_after0.0009624080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_after0.0003255360
mage::dispatch::routers_match3.4213100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.103512,082,4882,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0024196,9920
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0043298,7440
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.00721229,392262,144
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.079011,144,0561,310,720
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.01248786,2000
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00671214,608262,144
OBSERVER: log0.00661211,664262,144
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0011145,7120
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view3.3136100
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Category0.0009821,3200
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category0.00461206,336262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getEntityType0.01681595249,5040
__EAV_LOAD_MODEL__0.3838375,957,6082,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Collection0.00364151,7120
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Attribute0.0077502298,3760
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getAttribute0.003714815,7680
__EAV_LOAD_MODEL_ATTRIBUTES__0.1691373,678,392262,144
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Backend_Default0.001621733,1200
__EAV_LOAD_MODEL_AFTER_LOAD__0.128837530,208262,144
DISPATCH EVENT:catalog_category_load_after0.0032897,792262,144
OBSERVER: googleoptimizer_observer0.005037102,136262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::_initAttributes0.00802750,168786,432
DISPATCH EVENT:controller_action_layout_load_before0.00231164,672262,144
OBSERVER: customer_is_logged_in_observer0.00221161,736262,144
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0011186,016262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view::layout_load0.1297192,7440
layout/package_update: default0.1154126,4800
layout/db_update: default3.1258100
layout/db_update: catalog_category_layered_nochildren3.1236100
layout/db_update: STORE_default3.1222100
layout/db_update: THEME_frontend_lumeasomnului_default3.1207100
layout/db_update: catalog_category_view3.1192100
layout/package_update: catalog_category_default0.001914,7760
layout/db_update: catalog_category_default3.1162100
layout/db_update: CATEGORY_363.1147100
layout/db_update: customer_logged_out3.1129100
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view::layout_generate_xml0.002815600
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view::layout_generate_blocks0.138017,286,6487,077,888
BLOCK: formkey0.00361255,904262,144
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.0011694960
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.0009695040
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.0008694080
BLOCK: root0.0011183,7360
BLOCK: head0.00151122,440262,144
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00041522,3920
BLOCK: after_body_start0.00081107,7040
BLOCK: global_notices0.0005158,0480
BLOCK: header0.0007167,8640
BLOCK: top.links0.0009175,080262,144
BLOCK: checkout_cart_link_custom0.0006165,3440
BLOCK ACTION: checkout_cart_link_custom -> addCartLink0.00731428,352262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Url0.00145026,7040
BLOCK: top_links0.0006154,704262,144
BLOCK: store_language0.0010185,4400
BLOCK: top.container0.0007162,3520
BLOCK: breadcrumbs0.0007163,2960
BLOCK: global_messages0.00181117,736262,144
BLOCK: footer0.0009196,2960
BLOCK: core_profiler0.0007161,808262,144
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0022354,2480
BLOCK: catalog.topnav0.00161118,3600
BLOCK ACTION: left.permanent.callout0 -> setImgAlt0.0009147,4640
BLOCK: catalog.compare.sidebar0.00251278,504524,288
BLOCK: catalog_product_price_template0.0006153,0640
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00381318,104262,144
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0005157,7040
BLOCK: google_analytics0.0010182,5120
BLOCK: head_rss0.0013188,5600
BLOCK: add.blog.footer0.00251173,856262,144
BLOCK: blog_tags0.0013380,0800
BLOCK: catalog.vertnav0.00151121,1120
BLOCK: livechat.chat0.00821341,920524,288
BLOCK: currency0.0008169,3440
BLOCK: category.products0.01201614,816524,288
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category_Collection0.009817107,5680
__EAV_COLLECTION_BEFORE_LOAD__0.0026415,5360
DISPATCH EVENT:eav_collection_abstract_load_before0.0006414640
DISPATCH EVENT:catalog_category_collection_load_before0.0002177440
__EAV_COLLECTION_LOAD_ENT__0.0567411,746,360786,432
__EAV_COLLECTION_LOAD_ATTR__0.5735413,528,41610,485,760
__EAV_COLLECTION_ORIG_DATA__0.0044412160
__EAV_COLLECTION_AFTER_LOAD__0.2173414,513,664524,288
DISPATCH EVENT:catalog_category_collection_load_after0.0003174880
BLOCK: product_list0.00111105,608262,144
BLOCK: product_list_toolbar0.00711303,944262,144
BLOCK: product_list_toolbar_pager0.00191149,7920
BLOCK: catalog.toolbar0.049012,100,2562,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Collection0.00585183,7760
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_apply_limitations_after0.0002125200
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Attribute_Collection0.0015219,3120
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Option_Collection0.0026467,6720
Mage_Catalog_Model_Layer::getState0.0004126,4880
BLOCK: googleoptimizer.control.script0.00101127,8240
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view::layout_render2.9725100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0007494880
frontend/lumeasomnului/default/template/page/2columns-left.phtml2.9658117,154,64818,087,936
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/head.phtml0.01341309,792524,288
Mage_Core_Model_Design_Package::getSkinUrl0.00502425,0320
frontend/lumeasomnului/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0018174,7360
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.00464714,8560
OBSERVER: Innobyte_Lexicon0.00214721,0400
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/header.phtml0.01251326,648262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/page/template/links.phtml0.001128,6800
frontend/lumeasomnului/default/template/catalogsearch/form.mini.phtml0.0021161,3840
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/category/view.phtml2.8299116,230,19217,039,360
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_load_before0.0003244880
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_load_after0.2014244,503,624524,288
OBSERVER: tax0.006624258,864262,144
OBSERVER: inventory0.2357534,468,128524,288
OBSERVER: giftmessage0.00452474,1280
CORE::create_object_of::Mage_GiftMessage_Model_Observer0.0003247,0480
OBSERVER: bundle_observer0.012424205,9120
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/list.phtml1.361919,814,66410,485,760
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/list/toolbar.phtml1.241318,055,5769,175,040
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/layer/toolbarview.phtml1.234318,085,6089,175,040
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Product0.0002106,5360
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_before0.0004294640
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_after0.066029501,712262,144
CORE::create_object_of::Mage_CatalogInventory_Model_Stock_Item0.00052917,8160
CORE::create_object_of::Mage_CatalogInventory_Model_Mysql4_Stock_Item0.00062010,3920
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Option_Collection0.00411986,6240
DISPATCH EVENT:catalog_product_get_final_price0.024720229,888262,144
OBSERVER: catalogrule0.023520230,584262,144
CORE::create_object_of::Mage_CatalogRule_Model_Mysql4_Rule0.0006199,7760
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getConfigurableAttributes2.1013199,527,16811,534,336
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection0.018019189,528262,144
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute0.00853947,2560
TTT1:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.552519321,144262,144
TTT2:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad1.3766198,209,02411,010,048
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getUsedProducts1.38136468,970,85611,010,048
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Product_Collection0.011819140,6560
CORE::create_object_of::Mage_CatalogInventory_Model_Stock0.00031910,7280
CORE::create_object_of::Mage_CatalogInventory_Model_Mysql4_Stock_Item_Collection0.008919109,2560
TTT3:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.01681910,7520
TTT4:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.120019585,8800
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Product_Image0.00042010,3520
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/price.phtml0.061091,190,6401,310,720
locale/currency0.013615661,888524,288
frontend/lumeasomnului/default/template/vertnav/left.phtml0.0886172,3200
REWRITE: Mage_Catalog_Model_Category::getUrl0.0001151360
frontend/lumeasomnului/default/template/callouts/left_col.phtml0.003967,0480
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/footer.phtml0.003813,2080