Saltele Lumea somnului

Informatii si comenzi telefonice la
0723039004
Program: Luni - Duminica 8-22
Au mai ramas:
9 ore si 27 de minute

pana la apusul soarelui.

Cele mai vandute

Lista Tabel

9 Articol(e)

Seteaza descrescator
  • - (RON)
  1. Saltea Ortopedica Avangarde

    Saltea Ortopedica Avangarde

    Reducere: 8% 8%

    de la 462,35 RON

    Pret normal: 503,47 RON

    Saltele Ortopedice Avangarde, Fata Vara / Iarna La acest model de saltele : Miezul elastic ortopedic (tip Relaxa) este confectionat din arcuri bitronconice de 2,2 mm din otel carbon de inalta calitate, tratate termic, cu inaltimea de 130 mm. Arcurile de tip Bonell, sunt legate intre ele cu legatura metalica ferma, densitatea arcurilor fiind de 105 buc/mp 2 straturi de pasla impregnata cu densitate de 900g/mp, acopera miezul elastic contribuind substantial la cresterea portantei acestuia Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm pe tot conturul saltelei Intre randurile de arcuri sunt introduse 4 grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic Straturile de pasla sunt acoperite cu poliuretan cu grosimea de 2 cm Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica , cu densitatea de 200g/mp . Toare cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse . Husa exterioara este confectionata din amestec de poliester , vascoza si bumbac, special conceputa pentru saltele de inalta calitate. Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti. O saltea este una dintre cele mai importante achiziţii ce se pot face. O saltea buna poate contribui la sănătatea dumneavoastră ajutându-vă să dormiti şi să va menţină o postura bună in timpul somnului. Dormin pe o saltea de proasta calitate te poti trezi agitat, rigid şi cu o senzaţie de înghesuit în dormitorul tau propriu. Vezi mai mult
          
  2. Saltea Ortopedica President

    Saltea Ortopedica President

    Reducere: 11% 11%

    de la 600,64 RON

    Pret normal: 675,54 RON

    Saltele President : - La acest model miezul de arcuri ortopedic(identic cu cel de la AVANGARDE) este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete - Peste pasla este fixata o placa de poliuretan cu grosimea de 3 cm. - Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm, pe tot conturul saltelei. - Intre randurile de arcuri sunt introduse 4 grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic. - Pe partea de iarna a saltelei este aplicat un strat de bumbac de 1 cm grosime si pe cea de vara un strat de vata textila antialergica. - Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica, cu densitatea de 200g/mp.Toate cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3 cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse. - Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6 mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti. - Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua PRESIDENT va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara. Saltele RECOMANDATE de SomProduct ROMANIA ! Vezi mai mult
          
  3. Saltea Ortopedica Premium Memory

    Saltea Ortopedica Premium Memory

    Reducere: 9% 9%

    de la 963,99 RON

    Pret normal: 1.055,62 RON

    Saltele Ortopedice Premium Memory, Fata Vara / Iarna Saltele cu grosime de 26 cm. Saltele Memory : - La acest model miezul de arcuri super ortopedic este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete - Peste pasla este fixata o placa de memory foam cu grosimea de 4 cm. - Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm, pe tot conturul saltelei. - Intre randurile de arcuri sunt introduse grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic. - Pe partea de iarna a saltelei este aplicat un strat de bumbac de 1 cm grosime si pe cea de vara un strat de vata textila antialergica. - Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica, cu densitatea de 200g/mp.Toate cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3 cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse. - Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6 mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti. - Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua Memory va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara. Cea mai exclusivista clasa de saltele ! Vezi mai mult
      
  4. Saltea Ortopedica Lux

    Saltea Ortopedica Lux

    de la 277,36 RON

    Saltele Ortopedice LUX. Grosime Saltele : 20 cm Saltele Ortopedice Lux , Fata Vara / Iarna La aceste saltele : - Miezul elastic ortopedic, este acoperit cu pasla impregnata peste care este fixata cate o placa de poliuretan, pe fiecare fata, pentru cresterea portantei si accentuarea calitatilor ortopedice ale saltelei. - Husa din textura rezistenta este de asemenea matlasata impreuna cu vata voluminoasa antialergica, o placa de poliuretan si voal netesut - Prin adaugarea placii de poliuretan suplimentare peste pasla care acopera miezul de arcuri se obtine o suprafata de dormit confortabila, in acelesi timp ferma si elastica. Grosime saltele : 20 cm Vezi mai mult
  5. Saltea BioFoam

    Saltea BioFoam

    de la 377,62 RON

    Salteaua BioFoam confera un somn mai profund si mai odihnitor, reducand durerile articulare ale spatelui si gatului. Materialele de suprafata folosite garanteaza confotul corpului tau in fiecare anotimp Structura : 1. Placa din spuma poliuretanica de rezistenta ridicata cu grosime de 16 cm 2. Vata AntiAlergica 3. Husa de suprafata este matlasata cu vata voluminoasa anti alergica impreuna cu o placa de poliuretan de 1 cm grosime rezultand o structural foarte rezistenta care indeplineste standardele de calitate OEKO-TEX Grosimea saltelei este de 18 cm. Vezi mai mult
          
  6. Saltea Vasco Memory

    Saltea Vasco Memory

    Reducere: 9% 9%

    de la 950,56 RON

    Pret normal: 1.050,00 RON

    Salteaua VascoElastica Memory asigura o repartitie ortopedica a greutatii corpului pe toata suprafata saltelei si de asemenea ofera o pozitie naturala a coloanei vertebrale in timpul somnului. Structura : 1. Strat VascoElastic de 12 cm grosime High Resilience 2. Strat VascoElastic de 8 cm Memory 3. Vata AntiAlergica 4. Husa Detasabila cu fermuar Grosimea saltelei este de 20 cm. Vezi mai mult
          
  7. Saltea Natural CocoLatex

    Saltea Natural CocoLatex

    Reducere: 4% 4%

    de la 1.492,00 RON

    Pret normal: 1.550,00 RON

    Compozitia saltelei Natural Cocos Latex : - 2 straturi de nuca de cocos de 3 cm - 3 straturi de latex PERFOWAVE cu 7 ZONE DE PRESIUNE pentru un confort ridicat - Husa de protectie pentru aerisirea saltelei - husa din tesatura rezistenta matlasata cu vata antialergica, tratata cu ALOE VERA, lavabila cu atestare Oeko-Tex Se poate efectua orice dimensiune la comanda Saltele 100% naturale din fibra de nuca de cocos si latex natural in 7 zone de presiune. Cea mai naturala saltea pentru tine ! Se poate efectua orice dimensiune la comanda ! Vezi mai mult
          
  8. Saltea BioWool

    Saltea BioWool

    de la 369,00 RON

    Saltele Bio Wool fac fata presiunii permanente si constante exercitate de greutatea corpului persoanei care se afla pe saltea.Salteaua Bio Wool ofera o pozitie naturala a coloanei vertebrale in timpul somnului. Structura : 1. Placa din spuma poliuretanica de rezistenta ridicata cu grosime de 16 cm 2. Un strat de lana de 1 cm grosime pe fiecare parte. 3. Vata AntiAlergica 4. Husa de suprafata este matlasata cu vata voluminoasa anti alergica impreuna cu o placa de poliuretan de 1 cm grosime rezultand o structural foarte rezistenta care indeplineste standardele de calitate OEKO-TEX Grosimea saltelei este de 20 cm. Saltele Bio Wool fac fata presiunii permanente si constante exercitate de greutatea corpului persoanei care se afla pe saltea.Salteaua Bio Wool ofera o pozitie naturala a coloanei vertebrale in timpul somnului. Orice dimensiune este disponibila la comanda. Termen de livrare de 24 de ore ! Vezi mai mult
      
  9. Saltea Ortopedica Premium Latex

    Saltea Ortopedica Premium Latex

    Reducere: 9% 9%

    de la 963,99 RON

    Pret normal: 1.055,62 RON

    Saltele Ortopedice Premium Latex, Fata Vara / Iarna Saltele cu grosime de 26 cm. Saltele Latex : - La acest model miezul de arcuri super ortopedic este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete - Peste pasla este fixata o placa de Latex 7 Zone cu grosimea de 3 cm/ pe fiecare parte. - Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm, pe tot conturul saltelei. - Intre randurile de arcuri sunt introduse grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic. - Pe partea de iarna a saltelei este aplicat un strat de bumbac de 1 cm grosime si pe cea de vara un strat de vata textila antialergica. - Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica, cu densitatea de 200g/mp.Toate cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3 cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse. - Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6 mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti. - Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua Memory va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara. Cea mai exclusivista clasa de saltele ! Vezi mai mult
      
[profiler]
Memory usage: real: 35127296, emalloc: 34026832
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage3.3010100
mage::app::init::system_config0.0028179,744262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.00641341,616262,144
mage::app::init::config::load_cache0.009011,7440
mage::app::init::stores0.042412,289,7842,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website0.0009135,7600
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website_Collection0.019811,017,5681,048,576
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.00855772,3760
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_before0.0010674080
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_after0.0011674080
mage::app::init_front_controller0.00951291,176262,144
mage::app::init::config::section::stores_default0.002812,1040
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.00381142,9360
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.00241129,960262,144
OBSERVER: cms0.0005118,3840
OBSERVER: blog0.0009147,8240
mage::dispatch::db_url_rewrite0.00561246,520262,144
DISPATCH EVENT:model_load_before0.0009584080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_before0.0004214880
DISPATCH EVENT:model_load_after0.0009604080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_after0.0003235360
mage::dispatch::routers_match3.2005100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.034511,765,7522,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0020196,176262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0053298,648262,144
Mage_Core_Model_Session_Abstract_Varien::start/start0.002011,4240
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.00601229,368262,144
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.01011827,8081,310,720
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00681215,1040
OBSERVER: log0.00671212,0000
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0011145,6880
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view3.1623100
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Category0.0009821,3200
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category0.00471205,880262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getEntityType0.01761595249,0000
__EAV_LOAD_MODEL__0.3874375,973,5362,621,440
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Collection0.00354151,4800
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Attribute0.0079502298,1040
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getAttribute0.003914815,7680
__EAV_LOAD_MODEL_ATTRIBUTES__0.1685373,687,768262,144
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Backend_Default0.001721733,2240
__EAV_LOAD_MODEL_AFTER_LOAD__0.131037536,344786,432
DISPATCH EVENT:catalog_category_load_after0.0031897,8400
OBSERVER: googleoptimizer_observer0.005137102,1600
EAV: Mage_Eav_Model_Config::_initAttributes0.00842750,136786,432
DISPATCH EVENT:controller_action_layout_load_before0.00241164,9840
OBSERVER: customer_is_logged_in_observer0.00231162,0480
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0011186,0080
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view::layout_load0.0029124,2720
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view::layout_generate_xml0.003116560
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view::layout_generate_blocks0.138117,167,6327,077,888
BLOCK: formkey0.00371246,712262,144
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.0011694080
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.0009694080
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.0008694080
BLOCK: root0.0012181,7840
BLOCK: head0.00161117,096262,144
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00041522,2720
BLOCK: after_body_start0.00091105,5040
BLOCK: global_notices0.0006157,1840
BLOCK: header0.0007166,136262,144
BLOCK: top.links0.0009172,0400
BLOCK: checkout_cart_link_custom0.0007163,6080
BLOCK ACTION: checkout_cart_link_custom -> addCartLink0.00711403,544524,288
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Url0.00145026,7040
BLOCK: top_links0.0006153,6720
BLOCK: store_language0.0010183,0560
BLOCK: top.container0.0007160,1520
BLOCK: breadcrumbs0.0007161,744262,144
BLOCK: global_messages0.00181112,7520
BLOCK: footer0.0009194,9360
BLOCK: core_profiler0.0007159,800262,144
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0021351,6400
BLOCK: catalog.topnav0.00161111,8240
BLOCK ACTION: left.permanent.callout0 -> setImgAlt0.0009145,528262,144
BLOCK: catalog.compare.sidebar0.00251265,952262,144
BLOCK: catalog_product_price_template0.0006152,2320
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00381317,064262,144
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0006157,0320
BLOCK: google_analytics0.0010180,9040
BLOCK: head_rss0.0012187,632262,144
BLOCK: add.blog.footer0.00241172,0240
BLOCK: blog_tags0.0012379,496262,144
BLOCK: catalog.vertnav0.00151118,7840
BLOCK: livechat.chat0.00761340,752524,288
BLOCK: currency0.0007168,7360
BLOCK: category.products0.01211612,072524,288
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category_Collection0.009617107,6080
__EAV_COLLECTION_BEFORE_LOAD__0.0027415,3040
DISPATCH EVENT:eav_collection_abstract_load_before0.0006414880
DISPATCH EVENT:catalog_category_collection_load_before0.0002174880
__EAV_COLLECTION_LOAD_ENT__0.0602411,733,384524,288
__EAV_COLLECTION_LOAD_ATTR__0.5569413,477,37611,010,048
__EAV_COLLECTION_ORIG_DATA__0.0044412160
__EAV_COLLECTION_AFTER_LOAD__0.2145414,467,224524,288
DISPATCH EVENT:catalog_category_collection_load_after0.0003177680
BLOCK: product_list0.00111103,4480
BLOCK: product_list_toolbar0.00721303,032524,288
BLOCK: product_list_toolbar_pager0.00191148,8880
BLOCK: catalog.toolbar0.049912,090,4962,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Collection0.00575183,9200
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_apply_limitations_after0.0002124960
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Attribute_Collection0.0015219,3600
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Option_Collection0.0024467,3280
Mage_Catalog_Model_Layer::getState0.0004126,4880
BLOCK: googleoptimizer.control.script0.00101126,424262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_category_view::layout_render2.9466100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0007464080
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.00653940,5600
frontend/lumeasomnului/default/template/page/2columns-left.phtml2.9269117,046,28017,825,792
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/head.phtml0.01301311,048262,144
Mage_Core_Model_Design_Package::getSkinUrl0.00512425,1040
frontend/lumeasomnului/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0018175,2400
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.00444414,5520
OBSERVER: Innobyte_Lexicon0.00204420,2320
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/header.phtml0.01261322,864524,288
frontend/lumeasomnului/default/template/catalogsearch/form.mini.phtml0.0021160,880262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/category/view.phtml2.7920116,119,19217,039,360
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_load_before0.0003244880
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_load_after0.1988244,456,904524,288
OBSERVER: tax0.006524258,2240
OBSERVER: inventory0.2350534,415,328524,288
OBSERVER: giftmessage0.00472474,0960
CORE::create_object_of::Mage_GiftMessage_Model_Observer0.0003247,0480
OBSERVER: bundle_observer0.012024211,5760
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/list.phtml1.347219,807,35210,485,760
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/list/toolbar.phtml1.228218,051,0169,437,184
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/layer/toolbarview.phtml1.221318,081,2649,437,184
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Product0.0002106,5360
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_before0.000429472262,144
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_after0.068029500,6080
CORE::create_object_of::Mage_CatalogInventory_Model_Stock_Item0.00052917,8400
CORE::create_object_of::Mage_CatalogInventory_Model_Mysql4_Stock_Item0.00072010,4080
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Option_Collection0.00421986,6320
DISPATCH EVENT:catalog_product_get_final_price0.026220230,096524,288
OBSERVER: catalogrule0.025020230,784524,288
CORE::create_object_of::Mage_CatalogRule_Model_Mysql4_Rule0.00072010,2320
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getConfigurableAttributes2.0532199,408,61611,796,480
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection0.017819189,4640
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute0.00833947,2560
TTT1:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.532619320,952262,144
TTT2:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad1.3479198,098,64011,534,336
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getUsedProducts1.35276468,860,44811,534,336
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Product_Collection0.011919140,6560
CORE::create_object_of::Mage_CatalogInventory_Model_Stock0.00031910,7280
CORE::create_object_of::Mage_CatalogInventory_Model_Mysql4_Stock_Item_Collection0.008419107,9920
TTT3:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.01771910,8000
TTT4:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.119219578,2880
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Product_Image0.00032010,3520
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/price.phtml0.060391,190,5601,048,576
locale/currency0.014215661,688786,432
frontend/lumeasomnului/default/template/vertnav/left.phtml0.0885171,7280
REWRITE: Mage_Catalog_Model_Category::getUrl0.0001151360
frontend/lumeasomnului/default/template/callouts/left_col.phtml0.003967,0480
CACHE_URL0.01381153,872262,144