Saltele Lumea somnului

Informatii si comenzi telefonice la
0723039004
Program: Luni - Duminica 8-22
Au mai ramas:
9 ore si 27 de minute

pana la apusul soarelui.

Saltea Vasco Memory

Salteaua VascoElastica Memory asigura o repartitie ortopedica a greutatii corpului pe toata suprafata saltelei si de asemenea ofera o pozitie naturala a coloanei vertebrale in timpul somnului.

Structura :

1. Strat VascoElastic de 12 cm grosime High Resilience
2. Strat VascoElastic de 8 cm Memory
3. Vata AntiAlergica
4. Husa Detasabila cu fermuar

Grosimea saltelei este de 20 cm.
▼ Vezi toate detaliile
▲ Ascunde detaliile

Detalii

Saltele Vasco Memory cu husa detasabila si lavabila. Husa de suprafata tratata cu ALOE VERA. Salteaua nu contine arcuri in compozitie.

Salteaua VascoElastica Memory are ca scop asigurarea confortului si senzatiei de lux. Materialele de suprafata folosite garanteaza confotul corpului tau in fiecare anotimp

Flexibilitatea si elasticititatea naturala a materialului VascoElastic Memory va permite sa aveti o saltea ideala.

Reducere: 9% 9%

de la 950,56 RON

Pret normal: 1.050,00 RON

 

Saltea Vasco Memory

Dublu click pe imaginea de mai sus pentru
a o putea vedea la dimensiune completa

Departeaza
Apropie

Mai multe poze

* campuri obligatorii

Caracteristici
Calitate Garantata!
  • Saltea memory
  • Saltea fara arcuri
  • Moale Grad duritate Moale
  • Aloe Vera
  • 140 Kg suportate 140
  • Husa detasabila
Pareri clienti
Spune parerea ta

Parerea ta despre: Saltea Vasco Memory

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Evaluarea ta
Dana | 05.04.2011
O alegere inspirata!
După două săptămâni de căutări intense, fie pe diverse site-uri, fie prin magazine, am ales salteaua VâscoElastică Memory de la Somproduct. A fost o alegere dificilă datorită varietăţii mari de saltele existente pe piaţă. În ciuda efortului financiar, am făcut alegerea potrivită în ceea ce priveşte tipul de saltea, dar şi firma. Mi s-a promis că în 24 de ore salteaua va ajunge la noi. Aşa a fost. Salteaua a ajuns la timp, plus două perne cadou. Nu numai că arată impecabil, dar are şi un miros foarte plăcut datorită husei antialergice tratate cu Aloe Vera. Stratul de 8 cm de spumă Memory preia temperatura corpului şi menţine coloana vertebrală în poziţie corectă. Este o reală plăcere să dormi pe o astfel de saltea. Nu se compară cu nicio altă saltea pe care am avut-o. Nu este doar moale aşa cum citisem unele comentarii, (fapt de care îmi era puţin teamă, recunosc) ci fermă, rezistentă şi super confortabilă, în acelaşi timp. Domnul Sergiu a fost foarte amabil şi mi-a oferit toate informaţiile necesare pentru a lua o decizie. Mulţumiri şi felicitări echipei Somproduct pentru seriozitate, promptitudine şi calitatea ireproşabilă! Acum înţeleg de ce sunt postate atâtea comentarii pozitive pe acest site.
Toate cele bune si Sărbatori fericite!

(Adaugat la 13.12.2010)
Geanina | 05.04.2011
imi place!
super saltele! am comandat una, apoi inca una, si mai urmeaza doua :)
a mea este rotunda; inafara de faptul ca e .. something else fata de ideea clasica de pat, cei 7 cm de spuma sunt tare faini. (Adaugat la 17.01.2011)
[profiler]
Memory usage: real: 28835840, emalloc: 28355344
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage0.8931100
mage::app::init::system_config0.0028179,808262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.00661341,592262,144
mage::app::init::config::load_cache0.009111,7440
mage::app::init::stores0.043312,289,8002,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website0.0009135,7440
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website_Collection0.020111,017,6561,048,576
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.00241532,3760
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_before0.0003214080
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_after0.0004213840
mage::app::init_front_controller0.00951291,168262,144
mage::app::init::config::section::stores_default0.002712,0960
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.00391142,9920
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.00241129,904262,144
OBSERVER: cms0.0005118,4000
OBSERVER: blog0.0009147,8400
mage::dispatch::db_url_rewrite0.00641245,224262,144
DISPATCH EVENT:model_load_before0.0003164160
DISPATCH EVENT:model_load_after0.0004194080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_after0.0002125360
mage::dispatch::routers_match0.7902100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.035311,765,7762,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0020196,200262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0035298,680262,144
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.00781229,304262,144
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.01021827,7761,310,720
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00751215,1440
OBSERVER: log0.00731212,0400
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0011145,6560
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view0.7503100
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product0.00501205,760262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getEntityType0.0061185129,0080
__EAV_LOAD_MODEL__0.093862,615,6482,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Collection0.00374151,4560
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Attribute0.002415089,3280
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getAttribute0.002913013,9120
__EAV_LOAD_MODEL_ATTRIBUTES__0.02896599,128262,144
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Backend_Default0.00079214,1200
__EAV_LOAD_MODEL_AFTER_LOAD__0.02006365,608524,288
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_after0.01502599,600524,288
OBSERVER: inventory0.02154755,088524,288
OBSERVER: googleoptimizer_observer0.0025695,9040
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Option_Collection0.0004211,9920
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Category0.0006419,1920
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category0.001016,1280
DISPATCH EVENT:catalog_controller_product_view0.033211,602,7921,572,864
OBSERVER: reports0.031011,465,0961,310,720
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0011187,6080
CORE::create_object_of::Mage_Reports_Model_Mysql4_Product_Index_Viewed_Collection0.0011130,8480
OBSERVER: sendfriend0.00201132,608262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::_initAttributes0.00862749,864524,288
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_load0.0027131,856262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_xml0.006116560
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_blocks0.112216,457,4246,029,312
BLOCK: formkey0.00451262,4480
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.0016987600
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.0013985040
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.0012984080
BLOCK: root0.0012184,960262,144
BLOCK: head0.00161123,6080
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00051623,8400
BLOCK ACTION: head -> addItem0.0002814,9200
BLOCK: after_body_start0.00091109,0240
BLOCK: global_notices0.0006159,168262,144
BLOCK: header0.0007169,0560
BLOCK: top.links0.0009175,4560
BLOCK: checkout_cart_link_custom0.0007166,3840
BLOCK ACTION: checkout_cart_link_custom -> addCartLink0.00711409,336524,288
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Url0.00082513,5040
BLOCK: top_links0.0006155,3280
BLOCK: store_language0.0010186,5360
BLOCK: top.container0.0007163,104262,144
BLOCK: breadcrumbs0.0007164,5120
BLOCK: global_messages0.00181118,7760
BLOCK: footer0.0010197,392262,144
BLOCK: core_profiler0.0007162,4800
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0022354,0080
BLOCK: catalog.topnav0.00161119,560262,144
BLOCK: catalog.compare.sidebar0.00251278,816262,144
BLOCK: catalog_product_price_template0.0006153,6720
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00381319,296262,144
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0006158,8080
BLOCK: google_analytics0.0011182,856262,144
BLOCK: head_rss0.0012189,8320
BLOCK: add.blog.footer0.00251174,952262,144
BLOCK: blog_tags0.0012381,3120
BLOCK: catalog.vertnav0.00161122,760262,144
BLOCK: livechat.chat0.00891342,856262,144
BLOCK: product.info0.00941319,248262,144
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category_Collection0.0005110,4800
__EAV_COLLECTION_BEFORE_LOAD__0.0026369,0000
__EAV_COLLECTION_LOAD_ENT__0.0052365,9440
__EAV_COLLECTION_LOAD_ATTR__0.02823126,888524,288
__EAV_COLLECTION_AFTER_LOAD__0.01783685,552262,144
BLOCK: product.info.media0.00111146,640262,144
BLOCK: product.info.additional0.0007162,3680
BLOCK: product.info.product_additional_data0.00171161,032262,144
BLOCK: product.review.form0.00751437,360262,144
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Entity_Customer0.001015,8480
BLOCK: product.info.upsell0.0010193,048262,144
BLOCK: product.description0.0006158,7280
BLOCK: product.info.options0.0010182,3280
BLOCK: html_calendar0.0009185,248262,144
BLOCK: product.info.container10.0007163,9120
BLOCK: product.info.additional.recurring.schedule0.00321236,184262,144
BLOCK ACTION: product.info.additional.recurring.schedule -> setTitle0.00241132,8560
BLOCK: product.info.extrahint.qtyincrements0.0006163,2320
BLOCK: productalert.price0.0006161,0880
BLOCK: productalert.stock0.0006161,4960
BLOCK: googleoptimizer.control.script0.00111130,176262,144
BLOCK: product.info.configurable0.00141118,6560
BLOCK: 0.00181249,896262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_render0.4613100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0010654880
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.00764546,8080
frontend/lumeasomnului/default/template/page/2columns-left.phtml0.443918,065,8168,388,608
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/head.phtml0.01071178,736262,144
Mage_Core_Model_Design_Package::getSkinUrl0.00482324,1760
frontend/lumeasomnului/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0018175,2320
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.03785999,2080
OBSERVER: Innobyte_Lexicon0.034759107,7920
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/header.phtml0.01341326,720262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalogsearch/form.mini.phtml0.0021161,2160
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view.phtml0.379317,325,0647,602,176
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getConfigurableAttributes0.1301181,658,9361,835,008
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection0.0020174,8320
TTT1:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.03611210,136524,288
TTT2:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.07551925,9761,048,576
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getUsedProducts0.075736957,6561,048,576
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Product_Collection0.0005110,8080
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_load_after0.01702681,280262,144
OBSERVER: tax0.00452256,904262,144
OBSERVER: giftmessage0.0011257,9120
OBSERVER: bundle_observer0.00233103,5760
TTT4:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.01251296,1200
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Frontend_Default0.0001111,5440
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Option_Collection0.0040889,6160
DISPATCH EVENT:catalog_product_get_final_price0.00501222,464262,144
OBSERVER: catalogrule0.00481219,488262,144
locale/currency0.0049492,8640
DISPATCH EVENT:catalog_product_view_config0.00251160,624262,144
OBSERVER: weee0.00231157,592262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/tierprices.phtml0.001513,6720
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/type/configurable.phtml0.0097139,1360
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/price.phtml0.004715,0800
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_before0.0004284080
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_after0.0004284080
frontend/lumeasomnului/default/template/review/helper/summary.phtml0.0035156,9600
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/media.phtml0.01521285,528524,288
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/wrapper.phtml0.0202167,5040
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/type/options/configurable.phtml0.011018,2880
frontend/lumeasomnului/default/template/page/js/calendar.phtml0.001717,3840
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/wrapper/bottom.phtml0.0063136,6720
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/addtocart.phtml0.0024135,8800
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/additional.phtml0.064311,923,7922,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Option_Vote_Collection0.0005212,2240
frontend/lumeasomnului/default/template/review/product/view/list.phtml0.051911,527,0722,097,152
frontend/lumeasomnului/default/template/review/form.phtml0.03121376,264524,288
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Collection0.0006316,4400
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Option_Collection0.0011314,5440
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/list/upsell.phtml0.009519,4800
frontend/lumeasomnului/default/template/contacts/productsform.phtml0.0017125,9920
frontend/lumeasomnului/default/template/callouts/left_col.phtml0.003967,0480
CACHE_URL0.01041130,0640