Saltele Lumea somnului

Informatii si comenzi telefonice la
0723039004
Program: Luni - Duminica 8-22
Au mai ramas:
9 ore si 27 de minute

pana la apusul soarelui.

Saltea Ortopedica Premium Memory

Saltele Ortopedice Premium Memory, Fata Vara / Iarna
Saltele cu grosime de 26 cm.

Saltele Memory :

- La acest model miezul de arcuri super ortopedic este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete
- Peste pasla este fixata o placa de memory foam cu grosimea de 4 cm.
- Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm, pe tot conturul saltelei.
- Intre randurile de arcuri sunt introduse grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic.
- Pe partea de iarna a saltelei este aplicat un strat de bumbac de 1 cm grosime si pe cea de vara un strat de vata textila antialergica.
- Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica, cu densitatea de 200g/mp.Toate cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3 cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse.
- Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6 mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti.
- Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua Memory va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara.



Cea mai exclusivista clasa de saltele !
▼ Vezi toate detaliile
▲ Ascunde detaliile

Detalii

Saltele Ortopedice Memory Vara/Iarna cu Grosime de 26 cm. Saltele RECOMANDATE de SomProduct ROMANIA !

Reducere: 9% 9%

de la 963,99 RON

Pret normal: 1.055,62 RON

 

Saltea Ortopedica Premium Memory

Dublu click pe imaginea de mai sus pentru
a o putea vedea la dimensiune completa

Departeaza
Apropie

Mai multe poze

* campuri obligatorii

Caracteristici
Calitate Garantata!
  • Saltea cu arcuri
  • Saltea memory
  • Moale Grad duritate Moale
  • 130 Kg suportate 130
  • Fata vara/iarna
Pareri clienti
Spune parerea ta

Parerea ta despre: Saltea Ortopedica Premium Memory

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Evaluarea ta
[profiler]
Memory usage: real: 28049408, emalloc: 27420600
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage0.9188100
mage::app::init::system_config0.0029179,800262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.00651341,672262,144
mage::app::init::config::load_cache0.009111,7200
mage::app::init::stores0.042212,289,7442,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website0.0009135,7600
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website_Collection0.019611,017,5761,048,576
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.00231522,3760
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_before0.0003194080
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_after0.0003193840
mage::app::init_front_controller0.00941291,240262,144
mage::app::init::config::section::stores_default0.002612,1120
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.00381143,0000
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.00241129,952262,144
OBSERVER: cms0.0005118,3840
OBSERVER: blog0.0009147,8240
mage::dispatch::db_url_rewrite0.00581245,104262,144
DISPATCH EVENT:model_load_before0.0003174160
DISPATCH EVENT:model_load_after0.0003204080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_after0.0002125360
mage::dispatch::routers_match0.8181100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.035411,765,9362,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0020196,208262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0037298,680262,144
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.00831229,336524,288
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.00991827,8561,048,576
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00731215,1840
OBSERVER: log0.00711212,0800
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0011145,7040
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view0.7783100
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product0.00461205,760262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getEntityType0.0058185129,0080
__EAV_LOAD_MODEL__0.097772,689,0722,621,440
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Collection0.00354151,4560
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Attribute0.002515793,4720
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getAttribute0.002913013,9120
__EAV_LOAD_MODEL_ATTRIBUTES__0.03067656,448262,144
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Backend_Default0.00079614,7280
__EAV_LOAD_MODEL_AFTER_LOAD__0.02117364,728524,288
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_after0.01492599,616524,288
OBSERVER: inventory0.02614895,792524,288
OBSERVER: googleoptimizer_observer0.0025796,1120
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Option_Collection0.0004211,9920
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Category0.0007519,7600
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category0.001016,1280
DISPATCH EVENT:catalog_controller_product_view0.031411,602,6561,572,864
OBSERVER: reports0.029211,465,0321,310,720
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0011187,6080
CORE::create_object_of::Mage_Reports_Model_Mysql4_Product_Index_Viewed_Collection0.0010130,8240
OBSERVER: sendfriend0.00201132,536262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::_initAttributes0.00862749,872786,432
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_load0.0014131,8560
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_xml0.004116560
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_blocks0.115316,459,4326,029,312
BLOCK: formkey0.00381262,2800
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.0017987600
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.0013985040
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.0011984080
BLOCK: root0.0013185,136262,144
BLOCK: head0.00161123,5920
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00051623,8400
BLOCK ACTION: head -> addItem0.0003814,9200
BLOCK: after_body_start0.00091109,040262,144
BLOCK: global_notices0.0006159,1600
BLOCK: header0.0008169,0560
BLOCK: top.links0.0009175,4480
BLOCK: checkout_cart_link_custom0.0007166,3840
BLOCK ACTION: checkout_cart_link_custom -> addCartLink0.00731409,224524,288
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Url0.00072211,9200
BLOCK: top_links0.0007155,3280
BLOCK: store_language0.0010186,5360
BLOCK: top.container0.0008163,064262,144
BLOCK: breadcrumbs0.0007164,5120
BLOCK: global_messages0.00181118,8000
BLOCK: footer0.0010197,376262,144
BLOCK: core_profiler0.0007162,4720
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0023354,0880
BLOCK: catalog.topnav0.00171119,536262,144
BLOCK: catalog.compare.sidebar0.00251278,824262,144
BLOCK: catalog_product_price_template0.0006153,6720
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00381319,256262,144
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0006158,8080
BLOCK: google_analytics0.0011182,848262,144
BLOCK: head_rss0.0012189,8320
BLOCK: add.blog.footer0.00251174,944262,144
BLOCK: blog_tags0.0012381,3120
BLOCK: catalog.vertnav0.00161122,712262,144
BLOCK: livechat.chat0.00961342,840262,144
BLOCK: product.info0.01151321,192262,144
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category_Collection0.0005110,4800
__EAV_COLLECTION_BEFORE_LOAD__0.0027368,992262,144
__EAV_COLLECTION_LOAD_ENT__0.00533116,7440
__EAV_COLLECTION_LOAD_ATTR__0.04443270,9041,310,720
__EAV_COLLECTION_AFTER_LOAD__0.02303826,176262,144
BLOCK: product.info.media0.00111146,688262,144
BLOCK: product.info.additional0.0007162,3680
BLOCK: product.info.product_additional_data0.00181161,080262,144
BLOCK: product.review.form0.00761437,368262,144
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Entity_Customer0.001015,8320
BLOCK: product.info.upsell0.0010193,064262,144
BLOCK: product.description0.0006158,7280
BLOCK: product.info.options0.0010182,3280
BLOCK: html_calendar0.0010185,272262,144
BLOCK: product.info.container10.0007163,9120
BLOCK: product.info.additional.recurring.schedule0.00321236,352262,144
BLOCK ACTION: product.info.additional.recurring.schedule -> setTitle0.00241132,832262,144
BLOCK: product.info.extrahint.qtyincrements0.0008163,2320
BLOCK: productalert.price0.0007161,0880
BLOCK: productalert.stock0.0006161,4960
BLOCK: googleoptimizer.control.script0.00111130,160262,144
BLOCK: product.info.configurable0.00141118,6560
BLOCK: 0.00171249,896262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_render0.4883100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0010654880
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.00764546,8080
frontend/lumeasomnului/default/template/page/2columns-left.phtml0.470517,115,6247,340,032
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/head.phtml0.01091178,696262,144
Mage_Core_Model_Design_Package::getSkinUrl0.00472223,1840
frontend/lumeasomnului/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0018175,2320
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.034459132,848262,144
OBSERVER: Innobyte_Lexicon0.031259141,432262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/header.phtml0.01361325,456262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalogsearch/form.mini.phtml0.0022161,1600
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view.phtml0.409616,342,1526,553,600
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getConfigurableAttributes0.1549322,007,0962,621,440
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection0.0020174,8560
TTT1:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.03591210,688524,288
TTT2:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.096811,251,2482,097,152
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getUsedProducts0.0970361,289,8962,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Product_Collection0.0006110,8080
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_load_after0.02192821,912262,144
OBSERVER: tax0.00452256,3440
OBSERVER: giftmessage0.0011258,0080
OBSERVER: bundle_observer0.00243103,608262,144
TTT4:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.01611318,4320
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Frontend_Default0.0001111,5440
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Option_Collection0.0041889,6640
DISPATCH EVENT:catalog_product_get_final_price0.00511222,760262,144
OBSERVER: catalogrule0.00491219,776262,144
locale/currency0.0049492,8640
DISPATCH EVENT:catalog_product_view_config0.00251160,5600
OBSERVER: weee0.00231157,5280
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/tierprices.phtml0.001413,6960
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/type/configurable.phtml0.0131141,2480
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/price.phtml0.004715,0800
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_before0.0008564080
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_after0.0008564080
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/media.phtml0.01141283,152262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/wrapper.phtml0.0520172,136262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/type/options/configurable.phtml0.0428110,7280
frontend/lumeasomnului/default/template/page/js/calendar.phtml0.001717,3840
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/wrapper/bottom.phtml0.0065135,6320
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/addtocart.phtml0.0024135,8800
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/additional.phtml0.03831594,928786,432
frontend/lumeasomnului/default/template/review/product/view/list.phtml0.03181378,240524,288
frontend/lumeasomnului/default/template/review/form.phtml0.03091375,264524,288
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Collection0.0007316,5200
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Option_Collection0.0011314,5440
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/list/upsell.phtml0.0105162,4720
frontend/lumeasomnului/default/template/contacts/productsform.phtml0.0018125,9680
frontend/lumeasomnului/default/template/callouts/left_col.phtml0.003967,0480
CACHE_URL0.01081129,584262,144