Saltele Lumea somnului

Informatii si comenzi telefonice la
0723039004
Program: Luni - Duminica 8-22
Au mai ramas:
9 ore si 27 de minute

pana la apusul soarelui.

Saltea Ortopedica Premium Memory

Saltele Ortopedice Premium Memory, Fata Vara / Iarna
Saltele cu grosime de 26 cm.

Saltele Memory :

- La acest model miezul de arcuri super ortopedic este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete
- Peste pasla este fixata o placa de memory foam cu grosimea de 4 cm.
- Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm, pe tot conturul saltelei.
- Intre randurile de arcuri sunt introduse grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic.
- Pe partea de iarna a saltelei este aplicat un strat de bumbac de 1 cm grosime si pe cea de vara un strat de vata textila antialergica.
- Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica, cu densitatea de 200g/mp.Toate cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3 cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse.
- Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6 mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti.
- Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua Memory va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara.



Cea mai exclusivista clasa de saltele !
▼ Vezi toate detaliile
▲ Ascunde detaliile

Detalii

Saltele Ortopedice Memory Vara/Iarna cu Grosime de 26 cm. Saltele RECOMANDATE de SomProduct ROMANIA !

Reducere: 9% 9%

de la 963,99 RON

Pret normal: 1.055,62 RON

 

Saltea Ortopedica Premium Memory

Dublu click pe imaginea de mai sus pentru
a o putea vedea la dimensiune completa

Departeaza
Apropie

Mai multe poze

* campuri obligatorii

Caracteristici
Calitate Garantata!
  • Saltea cu arcuri
  • Saltea memory
  • Moale Grad duritate Moale
  • 130 Kg suportate 130
  • Fata vara/iarna
Pareri clienti
Spune parerea ta

Parerea ta despre: Saltea Ortopedica Premium Memory

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Evaluarea ta
[profiler]
Memory usage: real: 28049408, emalloc: 27551720
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage0.9756100
mage::app::init::system_config0.0028179,752262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.00641341,656262,144
mage::app::init::config::load_cache0.008911,7440
mage::app::init::stores0.042512,289,6242,359,296
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website0.0008135,7760
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Mysql4_Website_Collection0.019911,017,4001,048,576
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.00312012,3760
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_before0.0003194080
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_after0.0003193840
mage::app::init_front_controller0.00951291,264262,144
mage::app::init::config::section::stores_default0.002612,0960
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.00391142,9840
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.00241130,008262,144
OBSERVER: cms0.0005118,4080
OBSERVER: blog0.0009147,8320
mage::dispatch::db_url_rewrite0.00551245,192262,144
DISPATCH EVENT:model_load_before0.0004234080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_before0.0002154720
DISPATCH EVENT:model_load_after0.0004264080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_after0.0002185360
mage::dispatch::routers_match0.8754100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.035111,765,8962,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0019196,192262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0054298,680262,144
Mage_Core_Model_Session_Abstract_Varien::start/start0.002011,4240
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.00661229,344524,288
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.00991827,8161,048,576
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00691215,1600
OBSERVER: log0.00681212,0560
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0011145,6720
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view0.8359100
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product0.00461205,808262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getEntityType0.0062255135,2080
__EAV_LOAD_MODEL__0.096172,689,1602,621,440
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Collection0.00354151,4560
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Attribute0.002415793,4720
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getAttribute0.002813013,9120
__EAV_LOAD_MODEL_ATTRIBUTES__0.03077656,480262,144
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Backend_Default0.00079614,7280
__EAV_LOAD_MODEL_AFTER_LOAD__0.02017364,760524,288
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_after0.01492599,656524,288
OBSERVER: inventory0.02614895,728524,288
OBSERVER: googleoptimizer_observer0.0025796,1120
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Option_Collection0.0004211,9920
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Category0.0008620,3360
DISPATCH EVENT:catalog_controller_product_view0.030711,602,6321,572,864
OBSERVER: reports0.028611,465,0161,310,720
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0011187,6080
CORE::create_object_of::Mage_Reports_Model_Mysql4_Product_Index_Viewed_Collection0.0010130,8480
OBSERVER: sendfriend0.00201132,528262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::_initAttributes0.00842749,856786,432
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_load0.0026131,8560
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_xml0.004016560
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_blocks0.108216,459,4966,029,312
BLOCK: formkey0.00361262,2240
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.0016987600
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.0013985040
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.0011984080
BLOCK: root0.0012185,128262,144
BLOCK: head0.00151123,5920
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00041623,8400
BLOCK ACTION: head -> addItem0.0003814,9200
BLOCK: after_body_start0.00091109,040262,144
BLOCK: global_notices0.0006159,1600
BLOCK: header0.0007169,0400
BLOCK: top.links0.0009175,4480
BLOCK: checkout_cart_link_custom0.0007166,3840
BLOCK ACTION: checkout_cart_link_custom -> addCartLink0.00691409,328524,288
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Url0.00062211,9200
BLOCK: top_links0.0006155,3280
BLOCK: store_language0.0010186,5360
BLOCK: top.container0.0007163,040262,144
BLOCK: breadcrumbs0.0007164,5120
BLOCK: global_messages0.00181118,7760
BLOCK: footer0.0009197,392262,144
BLOCK: core_profiler0.0007162,4800
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0021354,0080
BLOCK: catalog.topnav0.00161119,560262,144
BLOCK: catalog.compare.sidebar0.00251278,832262,144
BLOCK: catalog_product_price_template0.0006153,6720
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00381319,248262,144
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0006158,8080
BLOCK: google_analytics0.0010182,848262,144
BLOCK: head_rss0.0012189,8320
BLOCK: add.blog.footer0.00241174,952262,144
BLOCK: blog_tags0.0012381,3120
BLOCK: catalog.vertnav0.00151122,744262,144
BLOCK: livechat.chat0.00781342,848262,144
BLOCK: product.info0.01011321,208262,144
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category_Collection0.007217107,5040
__EAV_COLLECTION_BEFORE_LOAD__0.00361968,968262,144
DISPATCH EVENT:eav_collection_abstract_load_before0.0003197440
DISPATCH EVENT:catalog_category_collection_load_before0.0003174880
__EAV_COLLECTION_LOAD_ENT__0.017819169,1360
__EAV_COLLECTION_LOAD_ATTR__0.049819277,6081,310,720
__EAV_COLLECTION_ORIG_DATA__0.0005191360
__EAV_COLLECTION_AFTER_LOAD__0.023419826,144262,144
DISPATCH EVENT:catalog_category_collection_load_after0.0003174880
REWRITE: Mage_Catalog_Model_Category::getUrl0.0001171360
BLOCK: product.info.media0.00101146,688262,144
BLOCK: product.info.additional0.0007162,3680
BLOCK: product.info.product_additional_data0.00171161,064262,144
BLOCK: product.review.form0.00711437,360262,144
BLOCK: product.info.upsell0.0010193,024262,144
BLOCK: product.description0.0006158,7280
BLOCK: product.info.options0.0010182,3280
BLOCK: html_calendar0.0009185,312262,144
BLOCK: product.info.container10.0007163,9120
BLOCK: product.info.additional.recurring.schedule0.00301236,368262,144
BLOCK ACTION: product.info.additional.recurring.schedule -> setTitle0.00231132,832262,144
BLOCK: product.info.extrahint.qtyincrements0.0007163,2320
BLOCK: productalert.price0.0006161,0880
BLOCK: productalert.stock0.0006161,4960
BLOCK: googleoptimizer.control.script0.00101130,184262,144
BLOCK: product.info.configurable0.00141118,6560
BLOCK: 0.00171249,912262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_render0.5541100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0009654880
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.00774647,8160
frontend/lumeasomnului/default/template/page/2columns-left.phtml0.536817,247,3927,340,032
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/head.phtml0.01051178,696262,144
Mage_Core_Model_Design_Package::getSkinUrl0.00462223,1840
frontend/lumeasomnului/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0018175,2320
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.033359132,968262,144
OBSERVER: Innobyte_Lexicon0.030359141,552262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/header.phtml0.01261325,384262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalogsearch/form.mini.phtml0.0021161,1680
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view.phtml0.401316,342,0806,553,600
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getConfigurableAttributes0.1524322,006,9842,621,440
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection0.0020174,8640
TTT1:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.03531210,664524,288
TTT2:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.095311,251,1522,097,152
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getUsedProducts0.0956361,289,8322,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Product_Collection0.0005110,8080
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_load_after0.02172821,880262,144
OBSERVER: tax0.00442256,3680
OBSERVER: giftmessage0.0011258,0000
OBSERVER: bundle_observer0.00233103,664262,144
TTT4:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.01581318,4320
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Frontend_Default0.0001111,5440
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Option_Collection0.0041889,6640
DISPATCH EVENT:catalog_product_get_final_price0.00521222,592262,144
OBSERVER: catalogrule0.00501219,600262,144
locale/currency0.0050492,9040
DISPATCH EVENT:catalog_product_view_config0.00251160,5760
OBSERVER: weee0.00231157,6000
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/tierprices.phtml0.001513,6720
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/type/configurable.phtml0.0130141,2720
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/price.phtml0.004715,0800
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_before0.0007564080
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_after0.0007564080
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/media.phtml0.01281283,104262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/wrapper.phtml0.0511172,176262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/type/options/configurable.phtml0.0420110,7280
frontend/lumeasomnului/default/template/page/js/calendar.phtml0.001717,3840
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/wrapper/bottom.phtml0.0062135,6400
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/addtocart.phtml0.0023135,8880
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/additional.phtml0.03651594,904786,432
frontend/lumeasomnului/default/template/review/product/view/list.phtml0.03061378,216524,288
frontend/lumeasomnului/default/template/review/form.phtml0.02971375,240524,288
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Collection0.0006316,5200
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Option_Collection0.0011314,5440
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/list/upsell.phtml0.0104162,5040
frontend/lumeasomnului/default/template/contacts/productsform.phtml0.0017125,9680
frontend/lumeasomnului/default/template/vertnav/left.phtml0.07541134,4160
frontend/lumeasomnului/default/template/callouts/left_col.phtml0.003967,0480
CACHE_URL0.01051129,728262,144