Saltele Lumea somnului

Informatii si comenzi telefonice la
0723039004
Program: Luni - Duminica 8-22
Au mai ramas:
9 ore si 27 de minute

pana la apusul soarelui.

Saltea Ortopedica Premium Memory

Saltele Ortopedice Premium Memory, Fata Vara / Iarna
Saltele cu grosime de 26 cm.

Saltele Memory :

- La acest model miezul de arcuri super ortopedic este acoperit cu dublu strat de pasla impregnata, capsata pe contur si fixata punctiform prin legaturi intre fete
- Peste pasla este fixata o placa de memory foam cu grosimea de 4 cm.
- Marginile sunt rigidizate cu bare de poliuretan cu grosimea de 5 cm si inaltimea de 14.5 cm, pe tot conturul saltelei.
- Intre randurile de arcuri sunt introduse grinzi de poliuretan, aplicate longitudinal, care asigura marirea portantei suportului elastic.
- Pe partea de iarna a saltelei este aplicat un strat de bumbac de 1 cm grosime si pe cea de vara un strat de vata textila antialergica.
- Husa de acoperire este matlasata si compactata pe un suport textil de vata volumica antialergica, cu densitatea de 200g/mp.Toate cusaturile se realizeaza cu ata de inalta rezistenta iar incheierea perimetrala se realizeaza cu o banda lezarda cu latimea de 3 cm, confectionata din material textil, specifica acestui gen de produse.
- Banda laterala este matlasata impreuna cu o banda de poliuretan de 6 mm si este prevazuta cu aerisitoare pe ambele parti.
- Prin echilibrul stabilit intre elementele componente si modul armonios in care acestea interactioneaza, salteaua Memory va ofera pe langa o sustinere corecta a coloanei vertebrale in timpul somnului, o suprafata de dormit ferma, calda iarna si racoroasa vara.



Cea mai exclusivista clasa de saltele !
▼ Vezi toate detaliile
▲ Ascunde detaliile

Detalii

Saltele Ortopedice Memory Vara/Iarna cu Grosime de 26 cm. Saltele RECOMANDATE de SomProduct ROMANIA !

Reducere: 9% 9%

de la 963,99 RON

Pret normal: 1.055,62 RON

 

Saltea Ortopedica Premium Memory

Dublu click pe imaginea de mai sus pentru
a o putea vedea la dimensiune completa

Departeaza
Apropie

Mai multe poze

* campuri obligatorii

Caracteristici
Calitate Garantata!
  • Saltea cu arcuri
  • Saltea memory
  • Moale Grad duritate Moale
  • 130 Kg suportate 130
  • Fata vara/iarna
Pareri clienti
Spune parerea ta

Parerea ta despre: Saltea Ortopedica Premium Memory

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Evaluarea ta
[profiler]
Memory usage: real: 29884416, emalloc: 29356936
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem
mage1.9898100
mage::app::init::system_config0.0029179,816262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Cache0.00651341,632262,144
config/load-modules0.268613,688262,144
config/load-modules-declaration0.04261109,608262,144
mage::app::init::apply_db_schema_updates0.063612,557,7202,621,440
DISPATCH EVENT:resource_get_tablename0.00352172,3920
config/load-db0.15451200,736524,288
mage::app::init::stores0.017711,021,536524,288
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_before0.0004194080
DISPATCH EVENT:core_collection_abstract_load_after0.0004193840
mage::app::init_front_controller0.00631283,536262,144
mage::app::init_front_controller::collect_routers0.00361139,0240
DISPATCH EVENT:controller_front_init_routers0.00221130,136262,144
OBSERVER: cms0.0005118,4640
OBSERVER: blog0.0009148,0160
mage::dispatch::db_url_rewrite0.00501244,656262,144
DISPATCH EVENT:model_load_before0.0004224080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_before0.0002154560
DISPATCH EVENT:model_load_after0.0005254080
DISPATCH EVENT:core_abstract_load_after0.0003185360
mage::dispatch::routers_match1.4284100
mage::dispatch::controller::action::predispatch0.109912,082,8962,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Layout0.0026197,000262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Session0.0049298,744262,144
Mage_Core_Model_Session_Abstract_Varien::start/start0.001311,4240
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::design0.00561229,4000
mage::dispatch::controller::action::predispatch::load_area::frontend::translate0.086211,144,3281,310,720
Mage_Core_Model_Design_Package::getFilename0.01499493,4560
DISPATCH EVENT:controller_action_predispatch0.00671214,680262,144
OBSERVER: log0.00651211,736262,144
CORE::create_object_of::Mage_Log_Model_Visitor0.0011145,664262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view1.3138100
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product0.00471206,2800
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getEntityType0.0070255136,232262,144
__EAV_LOAD_MODEL__0.105762,615,5283,145,728
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Collection0.00384151,6560
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Attribute0.002415089,3280
EAV: Mage_Eav_Model_Config::getAttribute0.002913013,9120
__EAV_LOAD_MODEL_ATTRIBUTES__0.03596600,600524,288
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Backend_Default0.00069214,1200
__EAV_LOAD_MODEL_AFTER_LOAD__0.02306362,592786,432
DISPATCH EVENT:catalog_product_load_after0.01852656,856262,144
OBSERVER: inventory0.03144946,304524,288
OBSERVER: googleoptimizer_observer0.00286105,6720
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Option_Collection0.0006212,0320
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Category0.0010519,9040
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category0.001416,0800
DISPATCH EVENT:catalog_controller_product_view0.039911,606,1841,572,864
OBSERVER: reports0.037111,468,5361,310,720
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Session0.0013187,3520
CORE::create_object_of::Mage_Reports_Model_Mysql4_Product_Index_Viewed_Collection0.0018130,840262,144
OBSERVER: sendfriend0.00271132,560262,144
EAV: Mage_Eav_Model_Config::_initAttributes0.00892749,856786,432
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_load0.1456197,552262,144
layout/package_update: default0.1270126,2240
layout/db_update: default0.9838100
layout/db_update: STORE_default0.9811100
layout/db_update: THEME_frontend_lumeasomnului_default0.9794100
layout/package_update: catalog_product_view0.0052112,2560
layout/db_update: catalog_product_view0.9730100
layout/db_update: PRODUCT_TYPE_configurable0.9706100
layout/db_update: PRODUCT_2090.9689100
layout/db_update: customer_logged_out0.9668100
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_xml0.003715600
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_generate_blocks0.142216,471,6966,291,456
BLOCK: formkey0.00401262,864262,144
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_before0.0017985040
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_prepare_layout_after0.0012985040
DISPATCH EVENT:core_layout_block_create_after0.0011986640
BLOCK: root0.0013184,8320
BLOCK: head0.00161123,6000
BLOCK ACTION: head -> addJs0.00051623,8400
BLOCK ACTION: head -> addItem0.0003814,9200
BLOCK: after_body_start0.00101109,032262,144
BLOCK: global_notices0.0006159,4720
BLOCK: header0.0007169,7840
BLOCK: top.links0.0009175,4640
BLOCK: checkout_cart_link_custom0.0007166,440262,144
BLOCK ACTION: checkout_cart_link_custom -> addCartLink0.00731412,160262,144
CORE::create_object_of::Mage_Core_Model_Url0.00072211,9440
BLOCK: top_links0.0007155,3360
BLOCK: store_language0.0011186,608262,144
BLOCK: top.container0.0007163,0800
BLOCK: breadcrumbs0.0007164,5200
BLOCK: global_messages0.00181118,792262,144
BLOCK: footer0.0010197,4640
BLOCK: core_profiler0.0007162,4800
BLOCK ACTION: top.links -> addLink0.0025354,728262,144
BLOCK: catalog.topnav0.00171120,256262,144
BLOCK: catalog.compare.sidebar0.00371279,656262,144
BLOCK: catalog_product_price_template0.0009153,6720
BLOCK: paypal.partner.top_cart.shortcut0.00441319,496262,144
BLOCK: paypaluk.partner.top_cart.shortcut0.0006158,816262,144
BLOCK: google_analytics0.0010183,0640
BLOCK: head_rss0.0014190,1360
BLOCK: add.blog.footer0.00261175,128524,288
BLOCK: blog_tags0.0012381,1760
BLOCK: catalog.vertnav0.00171123,4960
BLOCK: livechat.chat0.00981343,576262,144
BLOCK: product.info0.02561319,552262,144
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Category_Collection0.008517108,5280
__EAV_COLLECTION_BEFORE_LOAD__0.00761968,8160
DISPATCH EVENT:eav_collection_abstract_load_before0.0004194880
DISPATCH EVENT:catalog_category_collection_load_before0.0002174880
__EAV_COLLECTION_LOAD_ENT__0.018519165,8480
__EAV_COLLECTION_LOAD_ATTR__0.053619274,1361,310,720
__EAV_COLLECTION_ORIG_DATA__0.0006191360
__EAV_COLLECTION_AFTER_LOAD__0.028619830,728262,144
DISPATCH EVENT:catalog_category_collection_load_after0.0003175040
REWRITE: Mage_Catalog_Model_Category::getUrl0.0001161360
BLOCK: product.info.media0.00171146,712262,144
BLOCK: product.info.additional0.0009162,3840
BLOCK: product.info.product_additional_data0.00241161,048262,144
BLOCK: product.review.form0.00991435,832524,288
CORE::create_object_of::Mage_Customer_Model_Entity_Customer0.001316,392262,144
BLOCK: product.info.upsell0.0014193,1760
BLOCK: product.description0.0008158,8960
BLOCK: product.info.options0.0013182,904262,144
BLOCK: html_calendar0.0012185,2960
BLOCK: product.info.container10.0010168,0320
BLOCK: product.info.additional.recurring.schedule0.00381236,104262,144
BLOCK ACTION: product.info.additional.recurring.schedule -> setTitle0.00251132,944262,144
BLOCK: product.info.extrahint.qtyincrements0.0010163,5760
BLOCK: productalert.price0.0018161,0880
BLOCK: productalert.stock0.0009161,5360
BLOCK: googleoptimizer.control.script0.00141130,408262,144
BLOCK: product.info.configurable0.00171119,1200
BLOCK: 0.00231250,328262,144
mage::dispatch::controller::action::catalog_product_view::layout_render0.8206100
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_before0.0010684880
frontend/lumeasomnului/default/template/page/2columns-left.phtml0.812317,248,8247,602,176
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/head.phtml0.01191178,312262,144
Mage_Core_Model_Design_Package::getSkinUrl0.00462223,1120
frontend/lumeasomnului/default/template/directory/js/optional_zip_countries.phtml0.0020174,792262,144
DISPATCH EVENT:core_block_abstract_to_html_after0.037362132,656262,144
OBSERVER: Innobyte_Lexicon0.033862141,832262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/header.phtml0.01561321,824262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/page/template/links.phtml0.001124,4160
frontend/lumeasomnului/default/template/catalogsearch/form.mini.phtml0.0025161,6400
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view.phtml0.657716,351,3126,553,600
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getConfigurableAttributes0.1669322,009,7762,621,440
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection0.0024174,9520
TTT1:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.03651210,096262,144
TTT2:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.104911,252,6722,097,152
CONFIGURABLE:Mage_Catalog_Model_Product_Type_Configurable::getUsedProducts0.1051361,291,2642,097,152
CORE::create_object_of::Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Product_Collection0.0007110,8080
DISPATCH EVENT:catalog_product_collection_load_after0.02672826,448262,144
OBSERVER: tax0.00612256,9760
OBSERVER: giftmessage0.0015258,4720
OBSERVER: bundle_observer0.00313104,0240
TTT3:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.001111,3360
TTT4:Mage_Catalog_Model_Resource_Eav_Mysql4_Product_Type_Configurable_Attribute_Collection::_afterLoad0.01781319,2880
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Entity_Attribute_Frontend_Default0.0001111,5440
CORE::create_object_of::Mage_Eav_Model_Mysql4_Entity_Attribute_Option_Collection0.0050889,6800
DISPATCH EVENT:catalog_product_get_final_price0.00671223,2720
OBSERVER: catalogrule0.00641220,2880
locale/currency0.0057492,7840
DISPATCH EVENT:catalog_product_view_config0.00371161,800262,144
OBSERVER: weee0.00341158,784262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/tierprices.phtml0.001713,6880
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/type/configurable.phtml0.0149141,5040
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/price.phtml0.005315,0960
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_before0.0008564080
DISPATCH EVENT:catalog_product_is_salable_after0.0007564080
frontend/lumeasomnului/default/template/cataloginventory/qtyincrements.phtml0.002312,6880
frontend/lumeasomnului/default/template/review/helper/summary.phtml0.001212,4720
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/media.phtml0.01531283,752262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/wrapper.phtml0.0732171,248262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/type/options/configurable.phtml0.0472110,744262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/js.phtml0.011813,1440
frontend/lumeasomnului/default/template/page/js/calendar.phtml0.002017,3840
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/options/wrapper/bottom.phtml0.0087135,9120
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/addtocart.phtml0.0033136,1760
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/view/additional.phtml0.17211595,168786,432
frontend/lumeasomnului/default/template/review/product/view/list.phtml0.06931378,528262,144
frontend/lumeasomnului/default/template/review/form.phtml0.06801375,584262,144
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Collection0.0010316,5200
CORE::create_object_of::Mage_Rating_Model_Mysql4_Rating_Option_Collection0.0013314,5440
frontend/lumeasomnului/default/template/catalog/product/list/upsell.phtml0.0227162,3120
frontend/lumeasomnului/default/template/contacts/productsform.phtml0.0025126,2080
frontend/lumeasomnului/default/template/vertnav/left.phtml0.08511134,4480
frontend/lumeasomnului/default/template/callouts/left_col.phtml0.003867,0480
frontend/lumeasomnului/default/template/page/html/footer.phtml0.004013,1840